Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Jogurtowe placuszki – 3 pomysły

Oto kolejna lista pomysłów na śniadaniowe pancakes. Te jogurtowe placuszki są proste i szybkie w przygotowaniu. Do tego są roślinne i bardzo smaczne. Koniecznie ich spróbujcie.

Jogurtowe placuszki na wegańskie śniadanie

Roślinne jogurty doskonale zastępują jajka w plackach oraz wegańskich wypiekach. Mają działanie żelujące i łączące mąkę z innymi składnikami. W zależności od tego jaki jogurt dodacie do ciasta, w jakim będzie smaku, takie placuszki Wam wyjdą. Na szczęście roślinne jogurty są już powszechnie dostępne w polskich sklepach stacjonarnych. W internetowych delikatesach dostaniecie je bez problemu.

Oto kilka pomysłów na śniadaniowe placuszki z jogurtem w roli jajka.

.

.1. Jagodowe placuszki

Podczas smażenia jagodowy jogurt zmienił kolor ale w smaku nadal był wyczuwalny. Lubię dodawać go do ciasta na placuszki – to miła odmiana od jasnych jogurtów, które jadam najczęściej. Te placuszki wychodzą puszyste i mokre w środku.

Przepis jest pod linkiem.

jogurtowe placuszki jagodowe

.

.2. Białe z jasnym jogurtem

Tymi jasnymi placuszkami zajadałam się przez niemalże cały 2020 rok – w trakcie noszenia aparatu nakładkowego na zębach a potem po wybielaniu zębów. Musiałam się pilnować i pamiętać o dodawaniu do placuszków białego jogurtu oraz jasnej mąki. Całe szczęście, że to było proste i smaczne połączenie.

Tu znajdziecie przepis.

jasne placuszki jogurtowe

.

.3. Gryczane też są smaczne

Jogurt doskonale łączy i nawilża również mąkę gryczaną, które nie jest najłatwiejszą w użyciu. Do przygotowania ciasta na te placki wystarczą tylko 4 składniki. Nie obawiajcie się eksperymentować z różnymi roślinnymi jogurtami i mąkami. Te bezglutenowe też nadają się do pancakes.

Przepis podaję tutaj.

jogurtowe placuszki gryczane

.

Jajko w placuszkach zastąpić można również różnymi owocami.

Dajcie znać na FB czym najczęściej zastępujecie jajka w placuszkach.

.