Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Singapur

Teriyaki bowl z ryżem i grillowanym kurczakiem

Wyrzućcie talerze, jeśli chcecie jeść modnie! Od dworów królewskich po fast foody na całym świecie przechodzi fala fascynacji miską szczęścia. Bowl to zwyczajna miska, w której ulubione jedzenie umieszcza się warstwami. Niesłychanie apetycznie wygląda taka miska z teriyaki z ryżem i grillowanym kurczakiem. Proste i tanie danie obiadowe można zjeść w niedzielne popołudnie przed telewizorem, kładąc sobie miskę na kolanach.

Azjatyckie pierożki gyoza z sosem

Pierożki gyoza wywodzą się z Chin, ale najpopularniejsza jest ich japońska odmiana. Zazwyczaj sporządzane są z cienkiego ciasta z nadzieniem, zwykle mięsnym, warzywnym lub mieszanką obu składników. Tradycyjnie gotowane są na parze lub smażone, a czasami także duszone. Podawane są najczęściej jako przystawka, choć mogą stać się daniem głównym, jeśli na talerzu znajdzie się ich odpowiednio dużo.

Singapur na krótki i długi weekend | poradnik i przewodnik

Każdego roku mamy do dyspozycji kilka „ustawowo” przedłużanych weekendów – majówki, czerwcówki, weekendy w sierpniu i listopadzie. Dodatkowo biorąc wolne 2-3 dni możecie sami przedłużyć sobie dowolny weekend i wyskoczyć na krótki urlop – niekoniecznie blisko. Dzisiaj podpowiem Wam jak zorganizować sobie weekend w Singapurze, bo jest to możliwe i do tego bardzo proste. Grunt to dobra organizacja To się może udać tylko w jednym przypadku – jeżeli polecicie do

Czytaj…

Zwiedzić Singapur w 4 dni – vol. 2 | fotorelacja

Najlepiej czuję się w miejskiej dżungli czyli w wielkich metropoliach – tu pod ręką mam wszystko co jest mi potrzebne do wygodnego życia. Urozmaicone jedzenie, komunikację miejską i technologię ułatwiającą wszystko. Dlatego tak bardzo polubiłam to miasto-państwo. Zobaczcie dla jakich atrakcji warto zwiedzić Singapur.

Zobaczyć Singapur vol.1 – Gardens by the Bay | fotorelacja

Już pięć lat temu postanowiłam sobie, że muszę zobaczyć Singapur. Miałam przeczucie, że to będzie miłość na całe życie. I nie myliłam się. To państwo-miasto zawładnęło moim sercem i żołądkiem absolutnie. Jeszcze zimą, na świeżo po powrocie z Singapuru, pisałam Wam o tym jak przygotować się do wyjazdu oraz co i gdzie jeść na miejscu. Teraz pokażę Wam miejsca warte zobaczenia. Zaczynam od Gardens by the Bay.

20 rzeczy, które musisz zjeść w Singapurze

Singapur to po Tajlandii i Bangkoku kolejny raj dla foodies. To niewielkie miasto-państwo może poszczycić się niezwykle urozmaiconą ofertą kulinarną. Zobacz co koniecznie musisz zjeść w Singapurze i gdzie. Ostrzegam i obiecuję – będzie tego dużo i będzie niebanalnie.

PORADNIK | Zanim odwiedzisz Singapur

Singapur wymarzył mi się już 5 lat temu. Wtedy postanowiłam, że swoje 40-te urodziny spędzę właśnie w tym mieście. I tak też się stało bo spełniam obietnice – szczególnie te dane sobie. Zobaczcie co warto wiedzieć przed przyjazdem do Singapuru.