Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Kuchnie świata

Wakacje na Bali? 10 potraw, które musisz spróbować

Na Bali byłam dwa razy. Za pierwszym przeważyła zupełna fascynacja pięknem przyrody indonezyjskiej wyspy, więc skupiałam się raczej na zwiedzaniu i chilloucie na plaży, stołując się byle gdzie i w dużej mierze bazując na zapasach jedzenia. Dopiero powtórna wizyta pozwoliła mi posmakować lokalnych potraw, szybko też stałam się ich zaprzysięgłą fanką. Wszystko pewnie przez to, że mieszają się tutaj wpływy różnych kultur kulinarnych, a w konsekwencji uzyskiwany jest efekt „nieba

Czytaj…

Empanadas – pyszne argentyńskie pierożki

Kuchnia Ameryki Południowej słynie z wyjątkowych przysmaków i niespotykanych połączeń. W kulinarnej podróży po kontynencie można trafić na rarytasy o egzotycznie brzmiących nazwach. Jednym z nich są empanadas, pyszna przekąska, która stała się wizytówką kuchni argentyńskiej, hiszpańskiej, a nawet azjatyckiej. Jak się to robi i z czym się to je?

Zupki buldak

Kuchnia koreańska od lat zyskuje na popularności, a jednym z jej najbardziej znanych i lubianych potraw są zupki buldak, które zdobywają serca miłośników ostrych smaków na całym świecie. Te pikantne zupy instant są pyszne, szybkie i łatwe w przygotowaniu. Wystarczy kilka minut, by przenieść się do najlepszej restauracji w Seulu i poczuć prawdziwą kulinarną przygodę. Zapraszamy do stołu!

Domowy ramen kimchi

W restauracjach azjatyckich na całym świecie spotkasz kimchi ramen, połączenie tradycyjnych smaków Korei i Japonii. Ramen to jedno z najbardziej rozpoznawalnych dań kuchni japońskiej, a kimchi jest symbolem kuchni koreańskiej. Obie tradycje zostały połączone w jedno, dzięki czemu otrzymaliśmy pikantną potrawę bogatą w witaminy i związki mineralne. Jeśli przyjdzie ci ochota na egzotykę, możesz przyrządzić taką zupę w domu.

O czym pisać na blogu kulinarnym?

Uwielbiasz gotować. Zarażasz swoją pasją przyjaciół i rodzinę. Chcesz na tym zarobić, ale… zastanawiasz się nad wyborem tematu przewodniego. Te stwierdzenia pasują do Ciebie? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak odnieść sukces w blogosferze!

Oto pyszny przepis dla miłośników papryki!

Najlepszy obiad to taki, który jest nie tylko smaczny, ale i zdrowy. Bogactwo witamin i minerałów to klucz do pełnowartościowego dania. Jedną z najpyszniejszych propozycji jest papryka faszerowana, która zasmakuje wszystkim miłośnikom tego warzywa!

Jajecznica z imbirem i cebulką

Na świecie są miliony smakoszy jajecznicy w tysiącu smakach. Tę prostą potrawę w wersji podstawowej można sporządzić szybko przy pomocy podręcznego sprzętu kuchennego i łatwo dostępnych produktów. Dzięki jajecznicy zdrowo naje się osoba, która dba o linię, gdyż jajka są niskokaloryczne. Lista dodatków do jajecznicy jest nieskończenie długa. Niektóre, jak imbir, mają korzystny wpływ na nasze zdrowie.

Krzesła ogrodowe – jak wybrać najlepsze do swojego ogrodu?

Krzesła ogrodowe to nieodłączny element wyposażenia każdego przydomowego zielonego zakątka, tarasu czy balkonu. Pełnią one nie tylko funkcję praktyczną, umożliwiając wygodne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, ale także stanowią istotny aspekt dekoracyjny. Dzięki różnorodności dostępnych modeli można stworzyć przestrzeń odpowiadającą indywidualnym potrzebom oraz upodobaniom estetycznym. Wybór odpowiednich krzeseł ogrodowych może jednak stanowić wyzwanie. Warto więc zastanowić się nad kilkoma kluczowymi aspektami, które pomogą w podjęciu właściwej decyzji.

Jak wygląda droga herbaty: od plantacji do filiżanki? Odkryj tajniki tworzenia ulubionego napoju!

Herbata ma długą historię i wieloletnią tradycję. Proces tworzenia herbaty jest złożony i zaczyna się na plantacji, a kończy w momencie, gdy napój ten trafia do filiżanki. W tym artykule odkryjemy tajniki drogi, jaką przebywają liście herbaty. Plantacja – początek drogi Cała magia herbaty zaczyna się na plantacjach, położonych w różnych zakątkach świata. Najpopularniejsze kraje produkujące herbatę to Chiny, Indie, Sri Lanka, Japonia. Plantacje herbaty często usytuowane są w górskich

Czytaj…

Jak zrobić Ramen? Poczuj się jak mieszkaniec Kraju Kwitnącej Wiśni

Nie wiadomo dokładnie kiedy ramen trafił do Japonii. Są dwie teorie, które mogą wyjaśniać początki tej zupy w Kraju Kwitnącej Wyspy. Pierwsza wskazuje na mandżurskiego uczonego Shu Shunsui, który z Chin uciekł do Japonii i tam zaczął gotować chińską zupę. Według drugiej, na początku XX wieku chińscy kucharze otworzyli sklep w Tokio, gdzie sprzedawali makaron o nazwie „Shina Soba”, który stał się podstawą ramenu. Obecnie restauracje i bary serwujące ramen mnożą się

Czytaj…