Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Zdrowie

5x TAK – czyli 5 powodów, dla których powinieneś kupić swojemu dziecku szczoteczkę soniczną

Szczoteczki soniczne zyskują coraz większą popularność, a to ze względu na swoją skuteczną i bardzo szybką pracę. Okazuje się, że marki produkujące tego typu urządzenia tworzą modele przeznaczone również dla dzieci. Jakie cechy są najbardziej pożądane w dziecięcych szczoteczkach sonicznych? Przeczytaj nasz artykuł na ten temat, a poznasz 5 powodów, dla których powinieneś kupić swojemu dziecku szczoteczkę soniczną.

5 powodów, dla których warto zainwestować w szczoteczkę soniczną do zębów. Jaką? Podpowiadamy!

Szczoteczka soniczna to urządzenie przeznaczone do kompleksowej pielęgnacji jamy ustnej. Zaliczana jest do grupy szczoteczek elektrycznych, jednak różni się od innych tego typu przyrządów zastosowaną w niej technologią fal dźwiękowych. Przeczytaj poniższy artykuł, aby poznać 5 powodów, dla których warto zainwestować w szczoteczkę soniczną do zębów.

Kolagen do picia – czy na pewno jest skuteczny?

Po 25. roku życia produkcja kolagenu ulega zmniejszeniu. Jest to naturalny wynik starzenia, który postępuje wraz z upływem lat. Samo białko jest jednym z najważniejszych w naszym organizmie, bowiem odpowiada nie tylko za nawilżenie skóry, ale również za odnowę jej komórek. Oprócz tego jest odpowiedzialne za mocowanie narządów wewnętrznych oraz sprawia, że tkanki są odporne na rozciąganie. Mniejsza produkcja może być spowodowana szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak stres, promieniowanie słoneczne

Czytaj…

Ból karku po przebudzeniu – kilka sposobów, aby temu zapobiec

Niezwykle często zdarza się, że po przebudzeniu pojawiają się dokuczliwe bóle karku, a także charakterystyczna sztywność. W takich sytuacjach przez pewien czas po przebudzeniu nie możliwe jest też swobodne poruszanie głową. Warto wiedzieć, skąd biorą się takie dolegliwości oraz jak sobie z nimi radzić.

Chodzik rehabilitacyjny: kiedy i komu może się przydać? Sprawdź, jak wybrać najlepszy

Czy zastanawiałeś się kiedyś, kiedy chodzik rehabilitacyjny może okazać się niezbędny? A może właśnie zmagasz się z wyborem odpowiedniego modelu dla siebie lub bliskiej osoby? Chodzik rehabilitacyjny, choć często kojarzony z osobami starszymi, może okazać się nieocenioną pomocą dla wielu osób przechodzących proces rehabilitacji. Dobrze dobrany chodzik może znacznie poprawić jakość życia i niezależność, dlatego jego zakup warto dokładnie przemyśleć. Zajrzyj poniżej i poznaj kilka wskazówek, które ułatwią Ci podjęcie

Czytaj…

Własny jogurt naturalny – jak zrobić?

Półki w sklepach spożywczych uginają się od nadmiaru jogurtów o różnych smakach, zawartości tłuszczu czy od różnych producentów. Czytając informacje na opakowaniu trudno zdecydować, jaki produktów kupić. Wszystkie zawierają jakieś zbędne składniki. Dlatego najlepszym wyjściem jest sporządzenie jogurtu w domu, dzięki czemu będziemy mieć pełną kontrolę na tym, co jemy. Jak samemu zrobić jogurt naturalny, aby na stałe zagościł w diecie naszej rodziny? Jakich bakterii nam potrzeba? Podajemy przepisy!

Podpuszczka – co to jest i jak się ją stosuje?

O istnieniu podpuszczki i jej roli w przemyśle spożywczym wie niewiele osób, choć jest stosowana od tysięcy lat jako niezbędny składnik do produkcji serów. Podobno ślady jej użycia można znaleźć w malowidłach jaskiniowych. Działanie podpuszczki polega na rozszczepieniu białka w mleku na skrzep oraz serwatkę, a następnie wsparciu procesu dojrzewania sera. Jaki wpływ na smak sera ma podpuszczka? Czy można ją czymś zastąpić i gdzie ją kupić? Warto to wiedzieć,

Czytaj…

Co na alergię – naturalne sposoby łagodzenia objawów

Alergia jest powszechnym problemem, który może znacząco wpływać na jakość życia. Objawy alergii, takie jak kichanie, swędzenie, łzawienie oczu, wysypki skórne czy duszność, mogą być uciążliwe i ograniczające. Oprócz tradycyjnych metod leczenia, istnieją również naturalne sposoby łagodzenia objawów alergii.

Kombucha (grzyb herbaciany) – czym jest i jakie ma właściwości?

Kombucha lub inaczej kombucza potocznie nazywana grzybem herbacianym czy grzybkiem japońskim służy od ponad 2 tys. lat w dalekowschodniej medycynie naturalnej. Napój reklamowany jest obecnie jako eliksir na prawie wszystkie choroby, ale do dzisiaj nie ma żadnych dowodów naukowych potwierdzających jego wyjątkowe działanie. Są osoby, które wychwalają właściwości zdrowotne kombuchy, lekarze zaś zwracają uwagę, że odnotowano wiele skutków niepożądanych. Jak wyhodować grzyb kombucha, jak go przechowywać i gdzie kupić? To jakie

Czytaj…

Wszystko co musisz wiedzieć o cerze naczynkowej. Kompleksowy poradnik

Cera naczynkowa to stan skóry charakteryzujący się widocznymi, powierzchownymi naczynkami krwionośnymi. Te naczynka często występują na twarzy, zwłaszcza na nosie, policzkach i brodzie.