Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Zdrowie

Glony – wartościowy składnik w Twojej kuchni

Do niedawna glony w zasadzie nie istniały w kuchni polskiej. Kilo mułu i wodorosty – mówimy o czymś pogardliwie i znikąd się to nie wzięło. Na szczęście, glony powoli wychodzą z cienia, wkraczając na nasze stoły. Są zdrowe i smaczne, o czym możemy się przekonywać dzięki dziesiątkom potraw, z którymi oswoiły się polskie podniebienia. W Azji, gdzie glony cenione są najbardziej, żyje najwięcej ludzi cieszących się świetnym zdrowiem i witalnością

Czytaj…

Co to jest i na czym polega dekrystalizacja miodu?

Miód to prawdziwy skarb natury, ceniony nie tylko za swój słodki smak, ale również za niezwykłe właściwości odżywcze i lecznicze. Jednak czasem ten naturalny produkt pszczeli może przybierać formę stałą, znaną jako krupiec. Choć krystalizacja jest naturalnym procesem, który nie wpływa na jakość miodu, wielu konsumentów woli cieszyć się jego płynną postacią. Dlatego tak ważne jest poznanie metod bezpiecznego rozpuszczania skrystalizowanego miodu, czyli dekrystalizacji.

Jak poziom prolaktyny wpływa na apetyt i figurę?

Prolaktyna, hormon odpowiedzialny za laktację u kobiet, może mieć wpływ nie tylko na zdolność organizmu do produkcji mleka, ale także na apetyt i figurę. W ostatnich latach coraz więcej badań skupia się na związku między poziomem prolaktyny a regulacją wagi ciała oraz kontrolą apetytu. Co to jest prolaktyna? Prolaktyna, znana również jako hormon luteotropowy (LTH), jest peptydowym hormonem wytwarzanym przez przedni płat przysadki mózgowej. Głównym celem prolaktyny jest stymulowanie gruczołów

Czytaj…

Makarony ekologiczne – jakie korzyści dla zdrowia i środowiska niesie ten wybór?

Dlaczego coraz więcej osób sięga po makarony ekologiczne? To nie tylko kwestia smaku, ale również troski o zdrowie i środowisko. Wraz z rosnącym zainteresowaniem żywnością ekologiczną, warto dowiedzieć się, dlaczego makarony ekologiczne stają się hitem stołów na całym świecie.

5x TAK – czyli 5 powodów, dla których powinieneś kupić swojemu dziecku szczoteczkę soniczną

Szczoteczki soniczne zyskują coraz większą popularność, a to ze względu na swoją skuteczną i bardzo szybką pracę. Okazuje się, że marki produkujące tego typu urządzenia tworzą modele przeznaczone również dla dzieci. Jakie cechy są najbardziej pożądane w dziecięcych szczoteczkach sonicznych? Przeczytaj nasz artykuł na ten temat, a poznasz 5 powodów, dla których powinieneś kupić swojemu dziecku szczoteczkę soniczną.

5 powodów, dla których warto zainwestować w szczoteczkę soniczną do zębów. Jaką? Podpowiadamy!

Szczoteczka soniczna to urządzenie przeznaczone do kompleksowej pielęgnacji jamy ustnej. Zaliczana jest do grupy szczoteczek elektrycznych, jednak różni się od innych tego typu przyrządów zastosowaną w niej technologią fal dźwiękowych. Przeczytaj poniższy artykuł, aby poznać 5 powodów, dla których warto zainwestować w szczoteczkę soniczną do zębów.

Kolagen do picia – czy na pewno jest skuteczny?

Po 25. roku życia produkcja kolagenu ulega zmniejszeniu. Jest to naturalny wynik starzenia, który postępuje wraz z upływem lat. Samo białko jest jednym z najważniejszych w naszym organizmie, bowiem odpowiada nie tylko za nawilżenie skóry, ale również za odnowę jej komórek. Oprócz tego jest odpowiedzialne za mocowanie narządów wewnętrznych oraz sprawia, że tkanki są odporne na rozciąganie. Mniejsza produkcja może być spowodowana szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak stres, promieniowanie słoneczne

Czytaj…

Ból karku po przebudzeniu – kilka sposobów, aby temu zapobiec

Niezwykle często zdarza się, że po przebudzeniu pojawiają się dokuczliwe bóle karku, a także charakterystyczna sztywność. W takich sytuacjach przez pewien czas po przebudzeniu nie możliwe jest też swobodne poruszanie głową. Warto wiedzieć, skąd biorą się takie dolegliwości oraz jak sobie z nimi radzić.

Nawilżające krople do oczu – 3 wskazania do stosowania

Pracujesz przed komputerem przez co najmniej osiem godzin dziennie? Wytężasz wzrok lub pracujesz w miejscu, w którym jesteś narażony na podrażnienia narządu wzroku? Podróżujesz pieszo w rejonach mocno zanieczyszczonych? Twoje oczy z pewnością potrzebują wsparcia, by zachować naturalne nawilżenie. W tym artykule poznasz trzy istotne wskazania do użycia nawilżających kropli do oczu. Przynajmniej jedno z nich dotyczy ciebie? Sięgnij po odpowiedni preparat!

Chodzik rehabilitacyjny: kiedy i komu może się przydać? Sprawdź, jak wybrać najlepszy

Czy zastanawiałeś się kiedyś, kiedy chodzik rehabilitacyjny może okazać się niezbędny? A może właśnie zmagasz się z wyborem odpowiedniego modelu dla siebie lub bliskiej osoby? Chodzik rehabilitacyjny, choć często kojarzony z osobami starszymi, może okazać się nieocenioną pomocą dla wielu osób przechodzących proces rehabilitacji. Dobrze dobrany chodzik może znacznie poprawić jakość życia i niezależność, dlatego jego zakup warto dokładnie przemyśleć. Zajrzyj poniżej i poznaj kilka wskazówek, które ułatwią Ci podjęcie

Czytaj…