Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Azjatyckie delikatesy w Warszawie

Kuchnia azjatycka jest moim niewątpliwym faworytem. Ze względu na bogactwo składników, smaków, aromatów stawiam ją nawet wyżej nad lubianą kuchnią śródziemnomorską. Mając do wyboru restaurację bez wahania wskażę tajską, wietnamską czy ostatnio modne koreańskie miejscówki. Ale czasami decyduję się na przygotowanie szybkiego dania w domu. Przyrządzenie tajskiego curry z warzywami zajmuje mi niecałe 30 minut a makaron soba z warzywami i sosem sojowym jeszcze krócej. Wiem – nie jest to może szczyt kulinarnej twórczości ale na domowe potrzeby wystarczy. A gdzie się zaopatruję w azjatyckie składniki? Poniżej wrzucam Wam listę adresów w Warszawie, pod którymi znajdziecie azjatyckie delikatesy.

Listę ułożyłam alfabetycznie – nie mam tu żadnych faworytów a zakupy robię tam gdzie jest mi akurat po drodze.

Azjatyckie delikatesy w Warszawie

.

.1. Asia House

Najczęściej odwiedzam ten niewielki sklepik przy ul. Poznańskiej. Oprócz produktów paczkowanych (przypraw, suchych makaronów, sosów) ma spory wybór mrożonek oraz świeżych ziół.

ul. Piękna 52 (wejście od Poznańskiej)

ul. Okopowa 29B (ZAMKNIĘTE)

godziny otwarcia:

pon – pt – 10:00 – 19:00

sob – 10:00 – 15:00

.2. Asia Tasty 

Świetnie zaopatrzone azjatyckie delikatesy, które zajmują ten sam lokal co bar o tej samej nazwie (często wpadamy tu na pad thai). W Asia Tasty znajdziecie chyba wszystko co jest potrzebne do przygotowania dań japońskich, wietnamskich, koreańskich. Wybór makaronów, ryżu, mrożonek i produktów schłodzonych (tofu, warzywa, zioła) jest olbrzymi a do tego ceny bardzo przystępne. Przemiła obsługa, bez problemu doradzi Wam co wybrać aby osiągnąć w kuchni zamierzony efekt. Uwielbiamy.

Pl. Żelaznej Bramy 1

godziny otwarcia:

pon – sob – 09:00 – 21:00

nd – 10:00 – 21:00

 .

.3. Delikatesy Dziki Ryż (zostały ZAMKNIĘTE w 2017)

Zbieżność nazw z sąsiadującą restauracją nie jest przypadkowa. Właściciele tejże otworzyli niewielki sklepik. Zaopatrzycie się tu w podstawowe produkty – makarony, ryż, sosy, przyprawy, zioła, mrożone owoce morza.

ul. Puławska 24B

godziny otwarcia:

pon – pt – 10:00 – 20:00

sob – 10:00 – 15:00

.

.4. Kuchnie Świata

W moim zestawieniu nie mogłam pominąć tej sieciówki, która nie raz ratowała mi sytuację (nagle zabrakło świeżych liści kafir albo papryczek chilli). Kuchnie Świata ulokowały się w większych centrach handlowych na terenie Polski. Nie ma co narzekać – sklepy się dobrze zaopatrzone choć ceny wyższe od pozostałych opisanych miejsc.

.

.5. Supermarkety

W azjatyckie specjały zaopatrzycie się również w supermarketach. Tesco, Carrefour czy Auchan mają „strefy orientalne” z podstawowymi produktami – m.in. makaronami ryżowymi, sosami sojowymi, płatami nori czy gotowymi zestawami do robienia sushi (sama się na nich kiedyś uczyłam zawijać ryż z dodatkami w nori).

.

.6 Wólka Kosowska k/Warszawy

A na koniec zostawiłam sobie perełkę dla fanatyków azjatyckiej kuchni – Wólkę Kosowską i jej Chińskie Centrum. Wśród sklepików z chińskimi ciuchami znajdziecie tu świetnie zaopatrzone sklepy z azjatycką żywnością. To tu kupicie między innymi świeże owoce morza, ryby i zioła. Do tego ceny są bardzo ale to bardzo atrakcyjne.

ul. Nadrzeczna 16, Wólka Kosowska

godziny otwarcia:

pon – pt – 07:00 – 16:00

sob – 08:00 – 14:00

nd – nieczynne

.

A Wy gdzie zaopatrujecie się w azjatyckie smakołyki? Z chęcią poznam Wasze ulubione miejsca:)

.

Dwa lata temu pisałam o włoskich delikatesach w Warszawie. Ten artykuł wciąż bije rekordy popularności na moim blogu.
1 Discussion on “Azjatyckie delikatesy w Warszawie”