Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Tel-Aviv | na śniadanie | na lunch | na brunch

Restauracja Tel-Aviv to kolejne popularne i zatłoczone miejsce zlokalizowane w rejonie skrzyżowana ul. Poznańskiej i Wilczej. Vis a vis znajdują się znane nam bardzo dobrze Kraken Rum Bar i Beirut a obok Twie Trzecie, Leniviec, Kaskrut. O ile do pozostałych miejsc przychodzimy regularnie i dosyć często to Tel-Aviv omijaliśmy skutecznie przez ostatnie pięć lat (wtedy to zraziliśmy się niesmacznym hummusem i nieestetycznym bufetem). Ale czas leczy rany:) Wracamy do Tel-Aviv właśnie na bufet w weekend dwa tygodnie temu. Już jakiś czas temu Tel-Aviv powiększył swój lokal o pomieszczenie wcześniej zajmowane przez zakład pogrzebowy zyskując w ten sposób sporych rozmiarów salę. To w niej w niedzielę na stole i wysokim parapecie wystawiono dania bufetu mezze. Salę zajmuje również duży socjal stół, kilka stolików oraz wygodne, obite materiałem ławy. Ogródek był już zwyczajowo zajęty, tak jak i pomieszczenie przy barze. Nowa sala była pusta i tu właśnie usiedliśmy.

 

Restauracja Tel-Aviv
W ofercie Tel-Aviv znajdziecie biskowschodnie specjały wegańskie i wegetariańskie – wariacje na temat hummusu, różne sałaty, zupy dnia, dania główne i desery. To co cieszy to śniadania podawane przez cały dzień oraz bufet (szwedzki stół) w wybrane dni w tygodniu. Do tego bardzo przystępne ceny, miła obsługa i świetna atmosfera:)
My trafiliśmy na wegetariański i wegański bufet a w nim same pyszności – różne rodzaje hummusu, pasty z fasoli, buraków, kofty, falafle, shwarma i mnóstwo warzyw:)
Restauracja Tel-Aviv
Ja zdecydowałam się właśnie na mezze buffet (25,90 zł za opcję „jesz ile chcesz” – oferta obowiązuje w nd, pon i wt w godzinach 16:00 – 22:00) oraz karafkę białego wina (24,00 zł 0,5l). Ta opcja jest o tyle niebezpieczna, że można jeść i jeść i jeść (takie to wszystko dobre) i zakończyć wizytę totalnym przejedzeniem. Jak nie macie w sobie blokady nie ryzykujcie:)

 

Restauracja Tel-Aviv

 

Restauracja Tel-Aviv

 

M z menu wybrał zielony koktajl z jarmużem (14,90) oraz wege zestaw ze shwarmą w sosie coco curry (26,90) – sojową shwarmę podano na patelni w pikantnym sosie w towarzystwie ziemniaków i sałatki Colesław. Była pyszna

 

Restauracja Tel-Aviv

 

Ostatnio coraz częściej przekonujemy się, do miejsc kiedyś nielubianych warto wracać – bo jest szansa, że zdążyły się poprawić – tak było w przypadku Basil & Lime (link znajdziecie tutaj), tak było i w przypadku Tel-Aviv.
Tel-Aviv to dobre miejsce na rodzinny obiad lub śniadanie a wieczorem na spotkanie z przyjaciółmi.

 

informacje dodatkowe o Restauracja Tel-Aviv:

dojazd i parkowanie: próbujcie szczęścia na Poznańskiej, Wilczej, Koszykowej – a znajdziecie wolne miejsce do zaparkowania
płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard
rezerwacja miejsc – możliwa, ze względu na popularność miejsca zalecana
godziny otwarcia:
pon – czw – 09:00 -24:00
pt – sob – 09:00 – 01:00
nd – 09:00 – 24:00
Restauracja Tel-Aviv  – ul. Poznańska 11, Warszawa Śródmieście
tel: +48 22 621 11 28
mapa dojazdu:

 

 

 

2 Komentarzy w dyskusji
“Warszawa – Tel-Aviv | na śniadanie | na lunch | na brunch”
  • Cieszę się, że tym razem daliśmy Wam coś dobrego ))). Przez te 5 lat od kiedy powstał Tel-Aviv, bardzo pracowaliśmy nad jakością. Staramy się dla Was. Dziękuję za dobre słowa w imieniu całego zespołu TLV – Malka
    PS. W tym pomieszczeniu było biuro )))