Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Leniviec – przyjemne śniadanie

Bar – kawiarnia Leniviec na rogu Poznańskiej  i Wilczej jest przyjemnym miejscem nie tylko na śniadanie – można tu wpaść na kawę i ciacho, przekąski, wino czy koktajle. Lokal zajmuje kilka pomieszczeń urządzonych przytulnie i nowocześnie a w lecie dodatkowo wzdłuż Poznańskiej ustawiane są stoliki. W Lenivcu udało się stworzyć miłą, przyjazną atmosferę – chce się do niego wracać – a jak się w nim jest – to nie chce się wychodzić. Ostatnio w Leniviecu zjadłam sycące włoskie śniadanie.

 

 
Lenivec – jedno z pomieszczeń – białe ceglane ściany, drewniane wysokie stoliki, dużo światła – miło:)
Leniviec
To był ten dzień, kiedy pogoda nie zachęca do wychodzenia z domu – wiało, padał deszcz, temperatura nie przekraczała 3 stopni na plusie. Jednak głód był mocnym impulsem do wyjścia i wiedziałam, że Leniviec jest miejscem, w którym dostanę dobre i smaczne śniadanie.
Tego dnia (a był to weekend) w ofercie był włoski bufet śniadaniowy z bruschettami, serami, bagietkami, oliwkami, kaparami i włoskimi wędlinami – nasze smaki)
Zajęliśmy stół w głębi lokalu (tam akurat było najmniej ludzi) i oprócz bufetu śniadaniowego zamówiliśmy jajecznicę i jajka sadzone. W czasie wybierania przekąsek bufetowych doniesiono nam zamówioną kawę, herbatę i wino:)
przekąski z bufetu śniadaniowego (20,00 zł za osobę) – i moje ulubione kapary:)
Leniviec
jajecznica i jajka sadzone (w cenie bufetu) – nie przesolone, z małą ilością tłuszczu (masła nie jedliśmy) – jajka takie jak lubimy
Leniviec
kawa, zielona herbata i obowiązkowe do weekendowego śniadania białe wino🙂
Leniviec
Leniviec mnie nie rozczarował – śniadanie było proste w formie i świeże – przez to bardzo smaczne i przyjemne. W trochę lepszym nastawieniu wyszliśmy na deszczową ulicę. Bufet śniadaniowy w każdy weekend jest inny – nie może się znudzić:)
 
Lenivca polecam – za wystrój, smaczne jedzenie i miłą obsługę:)
Rachunek za opisane dania plus napoje wyniósł 89,00 zł (z tego 49,00 za napoje)
Informacje dodatkowe:
dojazd i parkowanie – w tygodniu i w weekendy dojazd wąskimi jednokierunkowymi uliczkami oraz znalezienie wolnego miejsca parkingowego graniczą z cudem – dla cierpliwych
rezerwacja miejsc – możliwa, dla gwarancji miejsca warto dokonać rezerwacji
godziny otwarcia:
pon – czw – 07:00 – 00:00
pt – 07:00 – 02:00
sob – 09:00 – 02:00
nd – 09:00 – 00:00
Leniviec (Facebook) – ul. Poznańska 7, Warszawa Śródmieście
tel: 22 350 77 77