Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Targ Śniadaniowy na Żoliborzu – nie tylko na śniadanie

Targ Śniadaniowy na Żoliborzu jest miejscem gdzie można najeść się do syta, spróbować dań rozmaitych kuchni oraz zrobić zapasy na cały tydzień a ponieważ jest czynny w soboty od 10:00 do 18:00 można traktować go jako cel śniadaniowy lub obiadowy. Ja po wejściu na Targ zawsze mam dylemat:) Przy takiej obfitości jedzenia dostępnego w jednym miejscu nie wiem co zjeść a czego nie brać – najchętniej jadłabym wszystko – ale nie mam na to miejsca. Efekt jest zawsze ten sam – wytaczam się do domu.

 


Wraz z nadejściem jesieni i pierwszych chłodnych dni Targ Śniadaniowy przeniósł się na teren Gimnazjum nr 55 przy al. Wojska Polskiego 1A na Żoliborzu. Część wystawców ulokowała się na korytarzu szkoły i w jednej z sal, pozostali zajęli teren przed wejściem. Na zewnątrz pod namiotem znajdują się stoły i ławki, przy których można skonsumować zakupy:) A jest w czym wybierać – sery, pieczywo, hummusy, świeże soki owocowe i warzywne, zioła, herbaty i warzywa, smażone na miejscu omlety, naleśniki, ciasta, a nawet burgery. Wszystko to co nadaje się na śniadanie i nie tylko.
Targ Śniadaniowy
Tym razem skusiliśmy się na przepyszne smoothies Choco Banan z Get Green z bananem, chilli, kakao, miodem, imbirem i mlekiem (13,00/szt) – na pierwsze śniadanie. Na drugie zamówiliśmy dwa omlety – dla M z łososiem i pomidorami a dla mnie ze szpinakiem i pomidorami (13,00/szt) – były sycące i dobrze wysmażone choć wolę bardziej pikantne np. z dodatkiem chilli:)

 

omlet – z pomidorami i szpinakiem, całkiem duża porcja

 

Targ Śniadaniowy
Było i trzecie śniadanie:) Węgierskie leczo z długą świeżą bagietą dla M od Nasze Przysmaki (20,00/szt) a dla mnie aromatyczna i rozgrzewająca zupa harira od I Love Hummus (12,00/szt)
leczo – gęste, lekko pikantne, bardzo sycące danie
Targ Śniadaniowy
zupa harira – to marokańska zupa z jagnięciny, soczewicy, cieciorki i kolendry – pyszna
Targ Śniadaniowy
Wizyta na Targu Śniadaniowym to niepowtarzalna okazja do poznania nowych smaków. Poprzednim razem jedliśmy mix etiopskich dań od Abyssinia (20,00/szt) – na pszennym placku podany jest jarmuż, kurczak w ostrym sosie, czerwona soczewica oraz twaróg dla złagodzenia ostrego smaku – a kurczak jest pikantny:)
Targ Śniadaniowy
Od minionej soboty na Targu obecne jest stoisko z potrawami tatarskimi – na to nie miałam już niestety miejsca – próbowanie zostawiam na następny raz.
Targ Śniadaniowy
Targ Śniadaniowy (Facebook)- al. Wojska Polskiego 1A, Warszawa, Żoliborz
Na koniec wrzucam jeszcze kilka zdjęć:
food tracki – Jakie Taco i Dobra Buła
Targ Śniadaniowy
Fabryka Słodkości 
Targ Śniadaniowy
Kawa od Kaffe & Race
Targ Śniadaniowy
stoisko z pasto (za dwie porcje zapłaciłam 25,00) oraz herbaty i zioła od BA Zioła
Targ Śniadaniowy
Lawenda, Świat Arganu, Eat & Fit
Targ Śniadaniowy
Całą listę obecności można śledzić na stronie Facebook Targu Śniadaniowego