Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Mercato – włoski bar i delikatesy

Mercato to czynny od niedawna włoski bar i zarazem delikatesy, do którego przychodzę na szybki lunch i szybkie zakupy włoskich specjałów. Lokal mieści się na Próżnej 7 w pięknie wyremontowanej starej kamienicy. Wnętrze Mercato utrzymane jest w kolorystyce ceglano-białej z elementami drewna w postaci mebli. Wszystko to tworzy przyjemną lekką atmosferę na niezobowiązujące spotkanie podczas lunchu czy przy lampce wina.

 

Tak dla odmiany od innych otwartych ostatnio w Warszawie lokali, menu w Mercato wypisane jest na białych płytkach:)  Część zmienna menu to zupa i danie dnia (np. makaron lub risotto). Część stała to przekąski – talarze włoskich serów i wędlin (w cenie od 13,00 do 20,00), kanapki bruschetta i panino (od 9,00 do 12,00 zł) oraz sałaty (25,00 – 38,00) i desery (8,00 – 10,00).
Ostatni lunch i zarazem spotkanie na ploty spędziłam w towarzystwie bruschetty z prosciutto crudo, szpinakiem i suszonym pomidorem oraz sałaty z tuńczykiem, kaparami i przepyszną mozzarellą di bufala.
bruschetta z prosciutto crudo (11,00) – to dość duża kromka chleba, przesmarowana oliwą i wyłożona świeżym szpinakiem, prosciutto i plastrem suszonego pomidora
Mercato
sałata z tuńczykiem, kaparami, pomidorkami i serem mozzarella di bufala (38,00) – to przepyszna rozpływająca się w ustach delikatna mozzarella w towarzystwie równie smacznego tuńczyka i kaparów
Mercato
W Mercato otrzymamy dania skromne i proste ale w prostocie tej bardzo smaczne, które przyciągają do lokalu samych przedstawicieli narodu włoskiego. Stanowią oni doskonałą wizytówkę tego miejsca.
Mercato to również delikatesy, w których zaopatrzyć się można w składniki dań włoskich – moją ostatnią zdobyczą było tagliatelle z sepią i pesto sprzedawane na wagę:) Przygotowanie trwało 11 minut i wyszło pysznie:)
na miejscu zakupić można makarony, pasty, oliwki, kawałki tuńczyka, wina, octy balsamiczne oraz świeżo krojone prosciutto
Mercato
Informacje dodatkowe:
dojazd i parkowanie – jak to w centrum, ale w tej okolicy bilet parkingowy jest obligatoryjny – tak dużego zagęszczenia straży miejskiej sprawdzającej bilety nie widziałam w żadnym innym miejscu
rezerwacja stolików – Mercato jest miejscem na szybki lunch lub przekąskę, nawet jak traficie na zajęte stoliki na pewno po chwili któryś się zwolni – poczekajcie w tym czasie w części delikatesowej i pomyślcie co zabierzecie do domu:)
godziny otwarcia:
codziennie od 10:00 do ostatniego gościa
Mercato (Facebook) – ul. Próżna 7, Warszawa
tel: +48 509 007 803
P.S.
był nawet taki dzień, kiedy nie mogłam powstrzymać się i musiałam zamówić kawałek tak pięknie wyglądającej tarty:)
Mercato