Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Da Aldo Ristorante – perła włoskiej kuchni na Żoliborzu

Znowu będą pochwały i zachwyty ale też nie ma powodu żeby ich nie było – Da Aldo warte jest każdego ach i och. Restauracja przy placu Inwalidów na Żoliborzu funkcjonuje już od trzech lat, ja sama jestem jej fanem od ponad roku i do tej pory mnie nie zawiodła – tak trzymać. W menu Da Aldo znajdziemy włoskie pizze, pasty, zupy, sałaty, dania mięsne i oczywiście owoce morza – czyli wabik na mnie. Do tego wybór win w tym miejscu jest całkiem przyzwoity. W Da Aldo Ristorante znajduję wszystko to co jest mi potrzebne do gastronomicznego szczęścia.

Zwyczajowo w postach opisuję ostatnią wizytę we wcześniej odwiedzanym już miejscu (wyjątkiem są miejsca nie rokujące na zmianę mojej opinii na pozytywną po pierwszej wizycie). W trakcie ostatnich odwiedzin w Restauracji Da Aldo daliśmy upust swojemu uzależnieniu od owoców morza. Wystarczyło spojrzeć na menu wypisane kredą na czarnej tablicy (są na nim wymienione dania spoza karty) aby decyzja o wyborze stała się oczywista. Tego dnia wyjątkowo nie byłam głodna, wręcz daleko mi było do uczucia głodu, jednak wrodzona zachłanność zwyciężyła i zamówiłam zupę rybną oraz tagliatelle z homarem. M zamówił mule.

zupa rybna – to duża porcja gęstej, lekko pikantnej zupy, z małżami, krewetkami oraz małymi ośmiorniczkami – była aromatyczna i sycąca (około 20 zł)
Da Aldo
tagliatelle z homarem – odpowiednio ugotowany al dente makaron tagliatelle, z dużą ilością czosnku i kawałkami homara okazał się bardzo przyzwoitym daniem, które jak tylko będzie okazja zamówię ponownie. Połowa stwora leżała na talerzu dla ozdoby (około 90 zł)
Da Aldo
mule w pomidorach – świeże, dobrze doprawione, całkiem duża porcja (około 40 zł)
Da Aldo
Tego dnia nasz rachunek za opisane dania plus dwa kieliszki białego wina i wodę wyniósł 208 zł.
Może ceny w Da Aldo nie są niskie ale warto tyle zapłacić za świeże, dobrze przygotowane i przyprawione owoce morza oraz, co równie ważne, miłą obsługę znającą się na podawanych daniach i obsłudze klienta. Profesjonalizm jest w cenie również w branży gastronomicznej:)

Da Aldo jest dobrym miejscem na rodzinny obiad, szybki lunch, biznesowe spotkanie czy romantyczną kolację.Informacje dodatkowe:

dojazd i parkowanie – Co do miejsc parkingowych to przed lokalem nie ma ich wiele jednak na przyległych uliczkach można spokojnie zaparkować

rezerwacja stolików – Restauracja Da Aldo jest niemałym lokalem z kilkunastoma stolikami. My nie mieliśmy problemów z trafieniem na wolne miejsce ale dla grupy liczącej więcej niż dwie osoby warto wcześniej zarezerwować stolik

godziny otwarcia:
pon – sob – od 12:00 do 23:00
nd – od 12:00 do 22:00

 

Da Aldo (Facebookul. Mickiewicza 23 (wejście od pl. Inwalidów), Warszawa, Żoliborz
tel: 222 869 09 37