Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

5x TAK – czyli 5 powodów, dla których powinieneś kupić swojemu dziecku szczoteczkę soniczną

Szczoteczki soniczne zyskują coraz większą popularność, a to ze względu na swoją skuteczną i bardzo szybką pracę. Okazuje się, że marki produkujące tego typu urządzenia tworzą modele przeznaczone również dla dzieci. Jakie cechy są najbardziej pożądane w dziecięcych szczoteczkach sonicznych? Przeczytaj nasz artykuł na ten temat, a poznasz 5 powodów, dla których powinieneś kupić swojemu dziecku szczoteczkę soniczną.

Zakup szczoteczki sonicznej dla dziecka to doskonały pomysł. Jej zalety to prosta obsługa i wysoka skuteczność czyszczenia. Poznaj bliżej cechy tego typu urządzeń, które przekonają cię, że twoja pociecha szybko przekona się do tego typu mycia zębów.

Skuteczność i bezpieczeństwo

Szczoteczka soniczna to urządzenie wyposażone w silnik elektryczny, którego działanie oparte jest o technologię fal dźwiękowych. Tego typu urządzenia wyróżniają się nie tylko szybką, ale zarazem bezpieczną pracą. Fale dźwiękowe docierają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włosia, dzięki czemu nie ścierają osadów w sposób mechaniczny. Podczas mycia zębów szczoteczką soniczną cząsteczki śliny, pasty i wody łączą się ze sobą, a powstałe mikrobąbelki docierają nawet do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, oczyszczając je
z różnych nieczystości.

Szczoteczka soniczna dla dzieci powinna wyróżniać się mniejszymi główkami czyszczącymi, delikatniejszymi włóknami oraz atrakcyjnym designem. Oprócz tego liczba ruchów wykonywanych przez główkę czyszczącą szczoteczki sonicznej dla dzieci powinna być mniejsza niż w przypadku urządzeń sonicznych stworzonych dla dorosłych. Dziecięca jama ustna jest bowiem wrażliwsza, a znajdujące się w niej ząbki i dziąsła częściej ulegają podrażnieniom. Przykładem szczoteczki sonicznej dla dzieci z mniejszą liczbą ruchów generowanych na minutę pracy jest Smilesonic Kids, która posiada dwa tryby: Sensitive i Clean. W pierwszym główka porusza się z prędkością 52 000, a w drugim – 62 000 ruchów na minutę. Tryb Clean przeznaczony jest dla nieco starszych dzieci. Jeśli szukasz szczoteczki sonicznej dla dziecka, która posiada wszystkie wspomniane cechy, zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami na temat modelu Smilesonic Kids na stronie https://smilesonic.com/pl/produkt/smilesonic-kids/.

Mniejszy rozmiar główki

Urządzenie do higieny jamy ustnej przeznaczone dla dzieci powinno posiadać odpowiedni, mniejszy rozmiar, który dopasowany jest do dziecięcych potrzeb i możliwości. Tyczy się to nie tylko rękojeści szczoteczki, która ma dobrze leżeć w dłoni dziecka, ale również główki czyszczącej. Końcówka szczoteczki sonicznej dla dzieci powinna bez problemu mieścić się
w dziecięcej buzi, aby umożliwić sprawne i komfortowe manewrowanie nią w jamie ustnej.

Bardzo wydajna bateria

Szczoteczki soniczne to urządzenia bezprzewodowe, a więc są one najczęściej wyposażone w bardzo wydajne baterie, np. litowo-jonowe. Dzięki temu możemy korzystać z nich nawet przez dwa miesiące bez konieczności podłączania to gniazdka elektrycznego. Podobną żywotność mają akumulatory umieszczone w szczoteczkach sonicznych dla dzieci. Tego typu przyrządy możemy bez problemu zabrać ze sobą w długą podróż, a o konieczności ich naładowania poinformuje specjalna dioda umieszczona na obudowie.

Dziecinnie łatwa obsługa

Wiele szczoteczek sonicznych dla dzieci możemy obsłużyć za pomocą wyłącznie jednego przycisku. To właśnie dzięki niemu włączymy oraz wyłączymy urządzenie, a także zmienimy tryb pracy. Obsługa szczoteczki sonicznej dla dzieci, chociażby modelu Smilesonic Kids, nie powinna sprawić problemu żadnemu maluchowi.

Delikatne końcówki

Końcówki do szczoteczki sonicznej dla dzieci posiadają zazwyczaj bardzo delikatne włókna, które nie podrażniają dziecięcych dziąseł oraz nie niszczą wrażliwego szkliwa zębowego, lecz w całkowicie bezpieczny sposób usuwają codziennie gromadzące się w jamie ustnej nieczystości. Takie końcówki posiada chociażby szczoteczka soniczna Smilesonic Kids. To bardzo duża zaleta tego modelu. Dodatkowo rozmiar końcówek w tym przypadku został idealnie dopasowany do drobnej buzi dziecka.

Materiał dostarczony przez partnera strony.