Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Ulubieńcy kwietnia 2016 czyli najchętniej czytane przez Was posty

Kwiecień był przełomowym miesiącem w moim blogowaniu. Statystyki zwariowały i poszybowały w górę, co dodatkowo utwierdziło mnie w przekonaniu, że zmiana tematyki bloga była dobrą decyzją. Ulubieńcy Kwietnia to lista pięciu najbardziej popularnych artykułów w minionym miesiącu (a było ich w sumie 15). Zobaczcie które tematy porwały Was do dyskusji na blogu i w socjal mediach.

 

Po dwóch latach pisania wyłącznie o restauracjach – o ich menu, obsłudze, wnętrzach – zwyczajnie znudziło mnie to. Nie miałam (i wciąż nie mam) motywacji do opisywania kolejnej knajpy – tak bardzo podobnej do wielu poprzednich. W grudniu na blogu zaczęły pojawiać się pierwsze przepisy na proste i szybkie dania a od stycznia więcej artykułów o zdrowym odżywianiu się. Bo to jak jedzenie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie interesuje mnie aktualnie najbardziej. Tym samym ilość restauracyjnych recenzji zmalała (choć przyczynił się o tego również nudny pierwszy kwartał tego roku i niewiele ciekawych otwarć w Warszawie) – ale to się może zmienić bo wiosna przyniosła już kilka fajnych nowych miejsc.

 

Oto pierwsza piątka – Wasi Ulubieńcy Kwietnia

 1. Przewodnik po zielonych koktajlach
  To absolutny HIT na blogu oraz moim fanpage. Wpis ma obecnie ponad 25 tys odsłon na blogu a na Facebook zasięg organiczny ponad 139 tys. Wiem, że tego typu obszerne artykuły są pomocne, szczególnie wtedy kiedy dopiero zaczynacie przygodę z miksowaniem zielonych koktajli. Obiecuję, że poradników o różnej tematyce będzie więcej.
 2. Kliencie w restauracji masz prawa ale i obowiązki
  Do restauracji chodzimy z wielu powodów – spotkać się ze znajomymi lub biznesowo z kontrahentem, uczcić ważne wydarzenie (urodziny, rocznicę ślubu, imieniny babci) lub tak zwyczajnie najeść się. W restauracji – miejscu publicznym – obowiązują nas pewne prawa. Ale UWAGA – to nie jest kolejny wpis o wrzeszczących dzieciach.
 3. Czy olej kokosowy jest zdrowy do jedzenia
  Dyskusje o jedzeniu budzą aktualnie tak wielkie emocji jak polityka czy religia. Każdy ma swoją rację i ta jego racja jest najprawdziwsza i najsłuszniejsza. A spróbujcie jeszcze poruszyć temat tłuszczu w diecie i trafcie z nim na zwolennika diety paleo – to się dopiero będzie działo. O oleju kokosowym jest teraz głośno w internetach i mediach analogowych (papier) ale zanim po niego sięgniecie warto zapoznać się z jego właściwościami.
 4. Koktajl z kurkumą i cayenne – broń w walce z rakiem
  Kurkuma pojawia się teraz w wielu przepisach na koktajle i smoothies – ma bowiem na nas zbawienne działanie, choć żeby zobaczyć efekty musielibyśmy ją jeść regularnie. Oprócz koktajli warto ją dodawać również do potraw gotowanych i pieczonych.
 5. Koktajl na kaca
  Takie przepisy zawsze chwytają – w końcu każdy z nas, od czasu do czasu, poszukuje ukojenia od bólu istnienia dnia następnego.

 

Sami widzicie jakie tematy chwyciły w kwietniu. Maj zapowiada się równie ciekawie – śledźcie mnie na blogu. Na Instagram i FB wrzucam więcej zielonych koktajli. A Snapchat – cóż, coraz mnie tu więcej pod nickiem LittleHungryLady

ulubieńcy kwietnia

ulubieńcy kwietnia

2 Komentarzy w dyskusji
“Ulubieńcy kwietnia 2016 czyli najchętniej czytane przez Was posty”
 • Super, cieszymy się że mogliśmy się przyczynić do szerokiego zasięgu Twojego bloga 🙂 Świetne i rzetelne informacje (choć nie ze wszystkimi się zgadzamy, patrz np. olej kokosowy 🙂 są warte promowania, oby wszyscy miksowali na zdrowie! Pozdrawiamy :-*

  • To odniosę się do komentarza w sprawie oleju kokosowego (kolejny już raz) i przytoczę pewne wyniki badań: Na każdy 1% kalorii spożytych w ciągu dnia w formie tłuszczów nasyconych stężenie cholesterolu całkowitego wzrasta o około 2,7 mg/dl. Wśród nich najgroźniejsze są kwasy tłuszczowe długołańcuchowe, takie jak kwas palmitynowy który obecny jest m.in. w oleju kokosowym. Olej kokosowy nie jest zdrowym olejem do jedzenia. Są dużo lepsze tłuszcze i to nasze lokalne.