Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Wrocław – Charlotte | na pyszne śniadanie

I Wrocław doczekał się swojej Charlotty – siostry tych z Warszawy i Krakowa. Otwarta w marcu br. Charlotte Chleb i Wino zajęła część parteru wyremontowanego Pasażu Pokoyhof łączącego ul. Świętego Antoniego z ul. Pawła Włodkowica. Nie jest tu jedynym lokalem gastronomicznym – za sąsiadów ma już bowiem Szajbę, Wodę Sodową i Do Jutra. To co mnie osobiście bardzo cieszy to fakt, że Charlotte czynna jest od 7:00 w ciągu tygodnia – a to oznacza, że podczas wyjazdów do Wrocławia, po krótkim porannym spacerze, mogę tu wpadać na śniadania. Co zresztą uczyniłam w minionym tygodniu.

Centralne miejsce w Charlotte zajmuje wyspa – to z niej wydawane są zamówienia – jest jednocześnie barem, ladą z pieczywem i przygotowanymi wcześniej kanapkami. Zamówienia składane są przy stolikach i do niech przynoszone ale przy wyspie kupić możecie świeże wypieki na wynos. Całe wnętrze Charlotte urządzone zostało bardzo prosto – minimalistycznie. Przy wejściu mijamy wielki socjal stół, pod ścianą kilka stolików i ławki obite miękkim materiałem. Z prawej strony wyspy do dyspozycji mamy ladę pod oknem i stołki barowe, po lewej małe stoliki. Pomimo swojego pokaźnego wnętrza wydaje się, że Charlotte nie jest w stanie pomieścić tutaj tłumów. Może dlatego ogródek wygląda bardzo okazale.

 

Charlotte
Z krótkiego menu wybrałam pozycje śniadaniowe, te które nie składały się jedynie z samego pieczywa. Omlet francuski z kozim serem (9,00) był kremowy i idealnie wysmażony choć niewielki. Za to granola z jogurtem (8,00) z opiekanych orzechów, płatków, żurawiny i miodu z plasterkami jabłka na wierzchu była już niczego sobie:) Dopełnieniem porannego obżarstwa była zielona herbata.

 

Charlotte
W karcie dań wrocławskiej Charlotte znajdziecie ponadto sałatki – ta z karczochami, pomidorkami, fenkułem, rukolą i sosem pomarańczowym jest godna polecenia (18,00) – wzięłam ją na wynos dzięki czemu miałam co zjeść na lunch:) Ale oprócz śniadań i sałatek są jeszcze kanapki na ciepło i na zimno oraz dania inne (specialites Charlotte) – corque madame, croque monsier, talerzyk serów, talerzy wędlin (idealne do wina), mus wątróbek drobiowych z brandy lub kieliszkiem wina oraz quiche – codziennie inne wypiekane na świeżo.
Aż sama jestem ciekawa czy tutejsza Charlotte odniesie podobny sukces do swojej warszawskiej siostry. To co pewne to lokalizację ma wręcz idealną aby przyciągać tłumy bo choć oddalona nieco od turystycznego Rynku to znajduje się przy ulicy Św. Antoniego – tutejszej rosnącej gastronomicznie mekki Wrocławia.

informacje dodatkowe o Charlotte:

dojazd i parkowanie – możecie szukać szczęścia w parkowaniu na ul. Św. Antoniego – powodzenia
płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard, American Express
rezerwacja miejsc – możliwa, nie jest wymagana
godziny otwarcia:
pon – czw – 07:00 – 24:00
pt – 07:00 – 01:00
sob – 09:00 – 01:00
nd – 09:00 – 22:00
Charlotte Chleb i Wino – ul. Św. Antoniego 2/4, Wrocław, Pasaż Pokoyhof
mapa dojazdu: