Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – MiTo | na śniadanie w księgarni

Do MiTo wybierałam się od ponad roku namawiana przez koleżankę z pracy, która zachwyca się podawanymi tutaj śniadaniami. Nie miałam wcześniej tu po drodze ani okazji do zatrzymania się tutaj nawet na przekąskę nie było. Jak nie ma okazji to trzeba się wybrać specjalnie i tak też zrobiliśmy ponad tydzień temu. MiTo w weekendy podaje śniadania do 15:00 – do tej godziny zdążyliśmy tam dotrzeć.Wnętrze MiTo to średniej wielkości przestrzeń zabudowana regałami wypełnionymi książkami. Jest tu przy tym jednocześnie przestronnie i przytulnie. Jedna cześć lokalu oddzielona jest od reszty szklaną ścianą i drzwiami i może na życzenie wynajmującego ją klienta stanowić zamknięte pomieszczenie – multimedialny room na potrzeby prezentacji, spotkania biznesowego, niewielkiego szkolenia.
 
 
MiTo

 

W krótkim ale barwnym i urozmaiconym menu MiTo oferuje śniadania (musli, jaglankę, jajka, kanapki), przekąski (hummus, tosty, kanapki) i lunche (m.in. zupę, krewetki, mozzarelle, tortillę, kaczkę, kurczaka). A do picia – smoothies, shaki, koktajle, wino i kawy parzone metodami alternatywnymi w dripie, aeropressie, chemeksie, syfonie. W weekendy niestety menu ograniczone jest do długiego śniadania podawanego do 15:00 w formie bufetu i dopiero po nim rusza menu z karty.
Tego dnia w weekendowym bufecie śniadaniowym (25,00 zł za jesz ile chcesz) MiTo podawał sałaty, jajka na twardo, twarożek, pastę z bakłażana, zupę krem z pomidorów – chwali się to bo nawet osoby takie jak my, unikające glutenu, mogły spokojnie się tutaj najeść.
MiTo
To co cieszy to alternatywnie parzona kawa z dripa (12,00) i cascara (12,00) czyli napój z łupin kawy – tu podawany na zimno.
 
MiTo
 
 
Szkoda bardzo, że MiTo nie podaje w weekendy śniadań z menu. Z chęcią spróbowałabym kaszy jaglanej z masłem orzechowym, bananem i orzeszkami ziemnymi czy omleta z łososiem, awokado i twarożkiem – koniecznie muszę się tu wybrać w tygodniu.

informacje dodatkowe o MiTo:

dojazd i parkowanie – na Waryńskiego ale jadąc w stronę Mokotowa przeważnie można znaleźć wolne miejsca. Dla korzystających z komunikacji miejskiej dobra wiadomość – MiTo mieści się w pobliży stacji metra Politechnika.
płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard, American Express
rezerwacja miejsc – możliwa
godziny otwarcia:
pon – pt – 08:00 – 23:00
sob – nd – 09:00 – 23:00
MiTo – ul. Waryńskiego 28, Warszawa Śródmieście
tel: +48 22 629 08 15
mapa dojazdu:

 
2 Komentarzy w dyskusji
“Warszawa – MiTo | na śniadanie w księgarni”