Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Cafe STOR | na kawę i po kawę

M wkręcił się w parzenie kawy metodami alternatywnymi czyli przelewowo. Mamy już w domu chemex, aeropress i od niedawna drip a nasz ekspres ciśnieniowy stał się niechcianym urządzeniem zajmującym miejsce na kuchennej szafce. Cóż – muszę przyznać, że choć kawy nie piję od ponad roku to ta parzona przelewowo z ziaren speciality warta jest wąchania, smakowania i picia. Tym bardziej cieszy nas rosnąca popularność kawowej alternatywy i otwarcie kolejnej kawiarni, która oferuje świetnej jakości kawę przelewową:) Do Cafe STOR wybraliśmy się tydzień temu – na kawę.
Ta niewielka kawiarnia mieści się na rogu budynku na Tamce na warszawskim Powiślu. W środku zmieszczono kilka stolików przy oknie i socjal stół przy barze. Na barze wystawiono ciasta i kanapki (te umieszczono pod wielkimi kloszami) a na ścianie po jego prawej stronie wystawiono kawowe urządzenia na sprzedaż – od razu dodam, że w bardzo atrakcyjnych cenach.
Aktualnie Cafe STOR w menu oferuje kawy zaparzane metodami alternatywnymi (oczywiście), kanapki i ciasta. Wkrótce mają do nich dołączyć herbaty i wino – czekamy:)
Cafe STOR
Dodatkowo w STOR zaopatrzyć się można w czajniki, dzbanki, dripy, młynki (głownie kultowe japońskie Hario), filtry oraz kawę wypalaną w niemieckiej palarni Bonanza Coffee. Wszystko co jest potrzebne do domowego eksperymentowania z zaparzaniem kawy. Kupujcie i próbujcie a dojdziecie w tym do wprawy. Albo często wpadajcie do Cafe STOR na kawę, kanapki i kiedyś w przyszłości wino
Cafe STOR

a tak podawana jest w tu kawa – ciekawie bo inaczej:)

Cafe STOR
Kibicujemy STOR i czekamy na wino oraz ciasta bezglutenowe:)
 
 
O kawiarniach oferujących kawy alternatywnie parzone pisałam już tutaj.
 

informacje dodatkowe o Cafe STOR:

dojazd i parkowanie: na Tamce nie zaparkujecie, polecam ul. Kruczkowskiego i cierpliwość w szukaniu wolnego miejsca szczególnie w weekendy
płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard
godziny otwarcia:
codziennie od 08:30 do 22:00
Cafe STOR  – ul. Tamka 33, Warszawa Powiśle
tel: +48 22 290 51 90
mapa dojazdu:

 

 
2 Komentarzy w dyskusji
“Warszawa – Cafe STOR | na kawę i po kawę”