Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa | TOP 5 miejsc na śniadanie

Blog ma już pół roku, opisałam na nim ponad 90 miejsc, jeszcze więcej odwiedziłam. Nadszedł czas na pierwszy ranking – pierwszą listę ulubionych miejsc. Będzie krótka i treściwa – na listę w kolejności alfabetycznej wrzucam TOP 5 miejsc na śniadanie w Warszawie:

1. Bar Studio
2. Bułkę przez Bibułkę
3. Delikatesy Esencja
4. Leniviec
5. SAM Kameralny Kompleks Gastronomiczny
 
 

Jeżeli tylko mam czas lubię zjeść wielkie, leniwe śniadanie. Niestety najczęściej czas na to mam w weekendy. A w tygodniu – cóż… ostatnio na szybko wcinam serek z nasionami chia lub owsiankę z orzechami i owocami. Na liście moich ulubionych miejsc na leniwe śniadanie są takie, w których mogę zjeść zdrowe, świeże dania w ciekawym otoczeniu.

Oto TOP 5 miejsc na śniadanie w Warszawie

 
TOP 5 miejsc na śniadanie w Warszawie
1. Bar Studio z niezobowiązującą, klubowo – barową atmosferą i niedzielnym śniadaniowym bufetem. Warto wpaść, zamówić jedzenia a do niego koktajl ze spiruliną – usiąść w słoneczny ciepły poranek na schodach przed wejściem – i delektować się smakami i widokiem na centrum Warszawy
Gdzie – Centrum – w Pałacu Kultury i Nauki
Opis mojej wizyty znajdziecie tutaj
 
 
 
 
 
 
TOP 5 miejsc na śniadanie w Warszawie
2. Bułkę przez Bibułkę – malutka, przeważnie zatłoczona kawiarnia, w której zajadam się bajglami a do nich wielką sałatą rzymską. Warto usiąść przy oknie z widokiem na Puławską.
Gdzie – Mokotów, ul. Puławska
Opis mojej wizyty znajdziecie tutaj
TOP 5 miejsc na śniadanie w Warszawie
3. Delikatesy Esencja – tu trzeba mieć szczęście do wolnego stolika albo cierpliwość do czekania aż się zwolni. Tłok tu straszny i długie kolejki do bufetu w weekendy. Ja wolę śniadania z karty np. przepyszną owsiankę na mleku kokosowym i jajka sadzone.
Gdzie – Marszałkowska 8
opis wizyty znajdziecie tutaj
TOP 5 miejsc na śniadanie w Warszawie4. Leniviec – to m.in. tematyczne bufety śniadaniowe w weekendy. Nawet z amerykańskiego można wybrać coś zdrowego i pożywnego (na zdjęciu dania z bufetu włoskiego). Do tego olbrzymi wybór kaw i niezobowiązująca atmosfera, a w lecie kilka stolików na zewnątrz. Idealne miejsce na leniwe śniadanie.
Gdzie – róg Poznańskiej i Wilczej
wcześniejszy opis znajdziecie tutaj
TOP 5 miejsc na śniadanie w Warszawie
5. SAM Kameralny Kompleks Gastronomiczny – tu mogłabym zjeść wszystko – całą ofertę śniadaniową (większość już jadłam). Ciekawe i smaczne są zestawy np vege (ze zdjęcia), ciekawe dodatki do potraw – quinoa w sałatce, spirulina w koktajlu. Superfoods’y można też kupić w sklepie na dole.
Gdzie – ul. Lipowa 7 na Powiślu
wcześniejszy opis jest dostępny tutaj