Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa | TOP 5 miejsc na śniadanie

Blog ma już pół roku, opisałam na nim ponad 90 miejsc, jeszcze więcej odwiedziłam. Nadszedł czas na pierwszy ranking – pierwszą listę ulubionych miejsc. Będzie krótka i treściwa – na listę w kolejności alfabetycznej wrzucam TOP 5 miejsc na śniadanie w Warszawie:

5. SAM Kameralny Kompleks Gastronomiczny
 
 

Jeżeli tylko mam czas lubię zjeść wielkie, leniwe śniadanie. Niestety najczęściej czas na to mam w weekendy. A w tygodniu – cóż… ostatnio na szybko wcinam serek z nasionami chia lub owsiankę z orzechami i owocami. Na liście moich ulubionych miejsc na leniwe śniadanie są takie, w których mogę zjeść zdrowe, świeże dania w ciekawym otoczeniu.

Oto TOP 5 miejsc na śniadanie w Warszawie

 
TOP 5 miejsc na śniadanie w Warszawie
1. Bar Studio z niezobowiązującą, klubowo – barową atmosferą i niedzielnym śniadaniowym bufetem. Warto wpaść, zamówić jedzenia a do niego koktajl ze spiruliną – usiąść w słoneczny ciepły poranek na schodach przed wejściem – i delektować się smakami i widokiem na centrum Warszawy
Gdzie – Centrum – w Pałacu Kultury i Nauki
Opis mojej wizyty znajdziecie tutaj
 
 
 
 
 
 
TOP 5 miejsc na śniadanie w Warszawie
2. Bułkę przez Bibułkę – malutka, przeważnie zatłoczona kawiarnia, w której zajadam się bajglami a do nich wielką sałatą rzymską. Warto usiąść przy oknie z widokiem na Puławską.
Gdzie – Mokotów, ul. Puławska
Opis mojej wizyty znajdziecie tutaj
TOP 5 miejsc na śniadanie w Warszawie
3. Delikatesy Esencja – tu trzeba mieć szczęście do wolnego stolika albo cierpliwość do czekania aż się zwolni. Tłok tu straszny i długie kolejki do bufetu w weekendy. Ja wolę śniadania z karty np. przepyszną owsiankę na mleku kokosowym i jajka sadzone.
Gdzie – Marszałkowska 8
opis wizyty znajdziecie tutaj
TOP 5 miejsc na śniadanie w Warszawie4. Leniviec – to m.in. tematyczne bufety śniadaniowe w weekendy. Nawet z amerykańskiego można wybrać coś zdrowego i pożywnego (na zdjęciu dania z bufetu włoskiego). Do tego olbrzymi wybór kaw i niezobowiązująca atmosfera, a w lecie kilka stolików na zewnątrz. Idealne miejsce na leniwe śniadanie.
Gdzie – róg Poznańskiej i Wilczej
wcześniejszy opis znajdziecie tutaj
TOP 5 miejsc na śniadanie w Warszawie
5. SAM Kameralny Kompleks Gastronomiczny – tu mogłabym zjeść wszystko – całą ofertę śniadaniową (większość już jadłam). Ciekawe i smaczne są zestawy np vege (ze zdjęcia), ciekawe dodatki do potraw – quinoa w sałatce, spirulina w koktajlu. Superfoods’y można też kupić w sklepie na dole.
Gdzie – ul. Lipowa 7 na Powiślu
wcześniejszy opis jest dostępny tutaj