Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Bar Studio – niedzielne śniadanie w Pałacu

Jest niedziela i kolejny ciepły, wiosenny weekend w lutym. Bezchmurne niebo i Pałac – aż piękny na jego tle. Głodni pędzimy przez parking. Co mnie skusiło żeby tak daleko zaparkować? połazić to sobie mogę jak już zjem a nie teraz. Muszę o tym pamiętać. Na miejscu są jeszcze wolne stoliki, jest wcześnie 10:30, ludzie dopiero budzą się po wczorajszych imprezach – zajmujemy sofę i idziemy do bufetu kompletować zawartość talerzy. Tak – skorzystałam z bufetu a wiadomo, że nie lubię – tu jednak warto. To jest Bar Studio.

 
 

W minioną niedzielę Bar Studio miał pyszny i zdrowy bufet – z hummusem, pastą z groszku, z fasoli, falafelem, szakszuką, sałatką z kaszy kuskus, rukolą z burakami i serem, pieczonymi warzywami, sałatą z kalafiora… Dostałam ślinotoku i jednocześnie bezdechu z zachwytu. Jak dziecko w Smyku, oniemiała pokazywałam Pani palcem co ma nałożyć na mój talerz – nie ma tu samoobsługi a za każdy smakołyk naliczana jest opłata – 4,00 zł.
Bar Studio – bufet śniadaniowy w niedzielę – w każdą inny
Bar Studio
Bar Studio
szakszuka (5,00) – czyli jajko w sosie pomidorowym, tu podane z serem bałkańskim – pyyycha
Bar Studio
Mega pysznie, mega dużo za bardzo przyzwoitą cenę.
Bar Studio
A jak jest w środku? – no jest wysoko (kilka metrów do sufitu) i jest klimat. W Pałacu Kultury i Nauki, darze narodu radzieckiego dla narodu polskiego, w tej naszej perełce socrealizmu olbrzymie ciężkie drzwi prowadzą do imponujących przestrzeni, wysoko nad głowami zwisają wymyślne żyrandole, na ścianach marmury i piaskowce. W samym Barze – oczywiście duży bar, proste stoły oraz wygodne sofy i krzesła. A atmosfera? Luźna, lekka, niezobowiązująca.
Za śniadanie zapłaciliśmy 88,00 zł: 2 szakszuki, 15 składników z bufetu, koktajl ze spiruliną (16,00). Kawa i herbata przy takim zamówieniu była już gratis. Do tego w Barze Studio jest wręcz przesympatyczna obsługa.
Wracamy tu i będziemy wracać.
Bar Studio to oczywiście nie tylko miejscówka na niedzielne śniadanie – listę eventów śledźcie na Facebook

informacje dodatkowe o Bar Studio:

dojazd i parkowanie – można wjechać na parking płatny na terenie PKIN lub parkować dalej chociaż i tak w strefie płatnego parkowania
rezerwacja miejsc – możliwa
płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard, American Express
godziny otwarcia:
pon – czw – 10:00 – 00:00
pt – sob – 10:00 – 02:45
nd – 10:00 – 00:00
bufet w niedzielę – od 10:30 do chyba 13:30 – ale sprawdzajcie na Facebook
Bar Studio  – Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1 (wejście od strony Marszałkowskiej), Warszawa Śródmieście
tel: +48 603 300 835
mapa dojazdu:


Wyświetl większą mapę

 
 
1 Discussion on “Bar Studio – niedzielne śniadanie w Pałacu”