Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa | Hummusbar na Żelaznej

I pomyśleć, że kiedyś nie przepadałam za hummusem. Pamiętam nawet dlaczego tak było – w jednym miejscu w Warszawie podano mi papkę bez smaku oraz o konsystencji kleju do tapet. Zraziłam się i obraziłam na hummus na długi czas. Jednak jako, że głęboko wierzę w zmiany na lepsze oraz zmiany gustu kulinarnego (tak – mój też ewoluuje – aktualnie w kierunku wszelkiej maści roślin strączkowych) do hummusu powróciłam. Wow! okazało się, że może mieć smak a i w strukturze nie musi przypominać kleju. Na szczęście w Warszawie miejsc oferujących dobry hummus jest coraz więcej – jednym z nich jest nowo otwarty Hummusbar na Żelaznej.

 


Do pasjonatów gotowania nie należę, wolę stołować się poza domem lub kupować dania na wynos. Hummus jest idealną potrawą do zabrania do domu i spałaszowania prosto z pudełka (sama tak robię) lub jako dodatek np. do jajek sadzonych (moje idealne śniadanie). Wypróbowanych miejsc z moim idealnym hummusem mam w Warszawie kilka – musi być grubo mielony, bardziej suchy niż wodnisty, wyraźny w smaku – I Love Hummus był kiedyś na Targu Śniadaniowym na Żoliborzu teraz można go zastać na Soho Food Market i w kilku innych miejscach (lista tutaj), MEZZE na Mokotowie (opis mojej wizyty tutaj) oraz ostatnio Hummusbar (poznany na Targu Śniadaniowym), który niedawno otworzył mały lokal na Żelaznej. W tym tygodniu byłam w tej okolicy dwa razy i nie mogłam odmówić sobie porcji hummusu na miejscu oraz zabrania kilku składników na wynos.
Hummusbar to malutki lokal w starej sypiącej się kamienicy na Żelaznej. Aż dziwi kontrast pomiędzy światem zewnętrznym czyli zrujnowaną elewacją budynku a wnętrzem – kolorowym, prostym, świeżym. Mnie ono jednak nie nastraja do przesiadywania tylko szybkiego zjedzenia lub zamówienia na wynos. Może właśnie taka była intencja właścicieli.
Hummusbar na Żelaznej
Na szybki lunch na miejscu zamówiłam danie wegetariańskie (17,00) – hummus polany tahini (pastą sezamową), falafel, sałatka z pomidorów i ogórków, sos schug (pikantny, paprykowy). Z pity zrezygnowałam – ona jedyna nie smakuje mi w Hummusbarze – jest gruba i puszysta a ja wolę cieniutkie placki. Porcja była wielka, hummus idealny w smaku, ostrość schug uzupełniała delikatny smak falafela, sałatka była orzeźwiającym dodatkiem.
Hummusbar na Żelaznej
Do domu zabrałam wielką porcję hummusu (500g kosztuje 20,00 zł), schug (10,00 zł) oraz falafel (10,00 zł za 8 sztuk) – było na smaczną kolację. Było tak dobrze, że jeszcze dzisiaj przy okazji spotkania w okolicy wpadłam do Hummusbar po duże porcje hummusu i schug do domu – będzie jutro śniadanie:)
Hummusbar na Żelaznej jest dobrym miejscem na szybki lunch lub po prostu przekąskę na miejscu oraz bardzo dobrym miejscem zaopatrzenia się w smakołyki do domu – można tu kupić oczywiście hummus, schug, falafel, tahini, sałatkę z pomidorów i ogórków, sałatkę z pieczarek czy pitę.

informacje dodatkowe o Hummusbar na Żelaznej:

dojazd i parkowanie – Żelazna jest w strefie płatnego parowania więc znalezienie miejsca w tygodniu do 18:00 nie ma problemy, w soboty może być gorzej
rezerwacja miejsc – nie jest wymagana
płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard
godziny otwarcia:
od pon do soboty – 11:00 – 19:00
nd – nieczynne
Hummusbar  – ul. Żelazna 64, Warszawa Wola
tel: +48 723 058 223
mapa dojazdu:

 

2 Komentarzy w dyskusji
“Warszawa | Hummusbar na Żelaznej”