Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Delikatesy Esencja – tym razem na śniadanie

Mam swoje ulubione śniadaniowe miejsca w Warszawie – na Powiślu (opisane tutaj) i na Mokotowie (opisane tutaj). W miniony weekend postanowiliśmy sprawdzić jak wyglądają i smakują śniadania w Delikatesach Esencja na ul. Marszałkowskiej 8, w których byliśmy już wcześniej na lunchu (opis znajdziecie tutaj). W weekendy Delikatesy Esencja oferują śniadania w formie bufetu, oprócz niego można oczywiście zamówić śniadanie z karty. My zdecydowaliśmy się na to drugie.

I nie dlatego, że bufet był nieciekawy, choć mogło być w nim więcej warzyw i ryby, ja po prostu nie lubię ścisku i przepychania się do jedzenia (niektórzy powiedzą nawet „do koryta”). Zdecydowanie wolę w spokoju wybrać, zamówić i poczekać na podanie do stolika interesujących mnie dań nawet jeżeli zapłacę za nie więcej. A w Delikatesach w porze śniadaniowej panuje istny tłok a klienci walczą o stoliki i bufetowe dania. Nam udało się trafić na wolne miejsca i zamówić kilka pozycji z karty.
na początek owsianka (20,00) na mleku kokosowym z miodem, goździkami, prażonymi migdałami oraz czerwonym grejpfrutem – gęsta i słodka. Przepyszny początek dnia
Delikatesy Esencja
po owsiance – dla mnie jajka sadzone (10,00)
Delikatesy Esencja
M woli jajecznicę (15,00)
Delikatesy Esencja
do jajek zamówiliśmy dwa miksy sałat i pomidorki (24,00)
Delikatesy Esencja
W Delikatesach Esencja udało nam się zjeść całkiem pyszne, pożywne i przede wszystkim zdrowe śniadanie. Przy tym tłoku i wśród walczących o bufetowe jedzenie klientów (dla niektórych bufet to jak jedzenie na wczasach all inclusive – na zapas, do ulania, „przecież zapłaciłem za to”) obsługa była miła i szybka.

informacje dodatkowe o Delikatesy Esencja:

dojazd i parkowanie – najlepiej dojechać od Polnej i zaparkować w okolicach Placu Unii Lubelskiej
rezerwacja miejsc – zalecana
płatność – gotówka, karta VISA, Mastercard, American Express
godziny otwarcia:
pon – sob – 09:00 – 24:00
nd – 09:00 – 22:00
Delikatesy Esencja – ul. Marszałkowska 8, Warszawa Śródmieście
tel: 22 480 80 18
mapa dojazdu:


Wyświetl większą mapę