Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

10 artykułów, które najchętniej czytaliście w 2016 roku

Koniec roku to czas podsumowań, analiz i planów na nadchodzące miesiące. Rok 2016 był dla mnie czasem poważnych zmian w blogowaniu. Odejście od pisania artykułów o restauracjach na rzecz tworzenia poradników o zdrowym żywieniu oraz szybkich przepisów, przypadło Wam do gustu a mi pozwoliło rozwinąć bloga jeszcze bardziej. Oto najchętniej czytane przez Was artykuły w mijającym roku.

I sprawdźcie – może któryś z nich umknął Waszej uwadze.

.

Najchętniej czytane w 2016 roku

.

.1. Przewodnik po zielonych koktajlach

Od dnia publikacji, czyli od kwietnia, ten post jest największym hitem na blogu. Cieszy mnie bardzo, że jest dla Was przydatny. Napracowałam się przy nim nieziemsko.

W tym jednym artykule zebrałam listę podstawowych składników, z których możecie miksować zielone koktajle. Od liści, owoców i warzyw po przyprawy, orzechy, nasiona i zielone proszki.

.

.2. Błyskawiczne muffiny bananowe

Ten post powstał pod koniec 2015 roku ale ponieważ właśnie wtedy przenosiłam bloga pierwszy raz (potem były jeszcze dwa kolejne) to statystyki zliczają mi się jakoś od końca grudnia. Pomimo tego, właśnie ten artykuł wysunął się na drugie miejsce w rankingu najczęściej czytanych. Nic dziwnego – te muffiny nie tylko robi się błyskawicznie, one do tego smakują REWELACYJNIE. Jeżeli jeszcze ich nie próbowaliście to czas najwyższy zabrać się do pieczenia.

.

.3. O tabletkach i ich interakcjach z żywnością

Przygotowując się do pisania tego artykułu nie zdawałam sobie sprawy z tego jak wiele szkody może wyrządzić łączenie leków z jedzeniem. Zaskoczyła mnie informacja o paracetamolu, który najlepiej jest brać na czczo czy niebezpieczeństwie brania właśnie paracetamolu w bliskiej odległości czasowej od spożywania czosnku. W artykule poruszyłam wiele innych przypadków, kiedy łączenie leków z konkretnym pożywieniem może być szkodliwe a nawet śmiertelne.

.

.4. O antybiotykach w jajkach i Krajowej Radzie Drobiarstwa

No tak – sensacja zawsze przyciąga uwagę. A tu dodatkowo temat dotyczy każdego z nas – no może z wyjątkiem wegan. W tym artykule przeanalizowałam obecnie obowiązujące ustawy i rozporządzenia dotyczące stosowania antybiotyków oraz hormonów w chowie kur niosek. I okazało się, że w jajkach prawnie dopuszczalne są śladowe ilości antybiotyków oraz innych pozostałości farmakologicznych.

Jeżeli pominęliście ten wpis to teraz przeczytajcie go uważnie – do samego końca i ze wszystkimi podanymi linkami. To o Wasze zdrowie tu chodzi.

.

.5. Zobacz czym karmisz raka

To był pierwszy tak poważny temat poruszony na moim blogu. Cieszę się, że spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Głęboko wierzę w to, że to co jemy ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Nie jesteśmy skazani na raka. Nie musimy biernie na niego czekać. Genetyka jedynie w 3-5% determinuje chorobę – reszta to właśnie jedzenie oraz styl życia. Weźcie swoje zdrowie we własne ręce i zacznijcie o nie dbać właśnie w kuchni.

.

.6. Jak ogarnąć 5 posiłków dziennie?

Regularne jedzenie jest kluczem do wyregulowania metabolizmu, zapobiegania wilczym napadom głodu oraz walki z otyłością. Można się nauczyć jeść regularnie. Niektórzy zapytają „aż 5 posiłków dziennie?”. W tym artykule podpowiadam jak to zrobić w prosty sposób. Tak aby nie spędzić w kuchni połowy dnia.

.

.7. Krótki przewodnik po Budapeszcie

To też jest stary artykuł – jeszcze z 2014 roku. Już przed przeprowadzką bloga miał wysokie statystyki odsłon a 2016 roku przegonił nie jeden nowy wpis. Cieszę się, że trafił na listę Najchętniej czytane i  że odbieracie go jako przydatny podczas planowania podróży do przepięknej stolicy Węgier.

.

.8. Jak ważna jest jakość jajka oraz 7 przepisów na nie 

Pewnie każdy z Was już wie jaka jest różnica pomiędzy jajkiem zerówką a trójką. Trąbią o tym media od kilku lat. Ale czy tak do końca zdajecie sobie sprawę z tego, co te numery faktycznie oznaczają? O tym jest początek tego artykułu. Koniec to już wyłącznie podpowiedzi co zrobić z jajkiem – dobrym jajkiem.

.

.9. Pomysł na zdrowe śniadanie przez cały tydzień

Jestem ciekawa ilu z Was regularnie jada śniadania? Podobno nie jest to jeszcze takie powszechne. A przecież śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. To ono kopie nasz metabolizm i układ pokarmowy do działania. Daje energię i dostarcza niezbędne składniki do życia. Nie zapominajcie o nim. I nie szukajcie wymówek w braku czasu – właśnie w tym artykule podpowiadam jak ogarnąć sobie ekspresowe i zdrowe śniadanie na cały tydzień.

.

.10. Naturalne antybiotyki

Podczas przeziębienia nie musicie sięgać po środki farmakologiczne. Natura przygotowała dla Was cały zestaw naturalnych antybiotyków. To po nie sięgajcie jak dopada Was kaszel, katar czy nawet gorączka. W tym artykule podałam Wam listę dostępnych, naturalnych środków podnoszących odporność oraz opis ich działania.

.

DZIĘKUJĘ WAM – TO WSZYSTKO DZIĘKI WAM

Bez Was nie byłoby tego bloga. To Wy motywujecie mnie do pisania.

Dziękuję Was za każde miłe słowo, ciekawy komentarz i nieustanne podsuwanie pomysłów na kolejne artykuły.

Życzę Wam spełniania marzeń w nadchodzącym roku oraz zdrowia. Dbajcie o siebie:)

.

A jakie były Wasze najchętniej czytane / ulubione artykuły na Little Hungry Lady? Podzielcie się nimi w komentarzach.