Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

PIERWSZE URODZINY BLOGA – małe podsumowanie

Mijający czas i okrągłe rocznice skłaniają do podsumowań. Taki będzie też ten post bo i okazja ku temu nadarza się zacna. Pierwszego września rok temu narodził się pomysł na bloga Little Hungry Lady. Z technologiczną pomocą M (skierowanie domeny, konfiguracje bloga itp itd) już drugiego września pojawił się pierwszy post – o nieistniejących już Koszykach. Od tamtej pory opisałam 184 kulinarne miejsca do których warto wracać, choć zdarzały się i takie, które radziłam omijać wielkim łukiem. Oto podsumowanie roku na Pierwsze Urodziny Bloga.


Większość artykułów dotyczyła Warszawy – tu na co dzień mieszkam i pracuję. Ale na blogu znajdziecie też opisy 11 miejsc (restauracji, barów, kawiarni) w przepięknym Budapeszcie, który odwiedziłam wczesną wiosną. W Berlinie  skupiliśmy się na zwiedzaniu lokalnych targów żywności – kolorowych, orientalnych, pełnych smakołyków z całego świata. Łódź jest bliska naszemu sercu i zawsze odwiedzamy ją w marcu – cieszy nas jej kulinarny rozkwit i coraz to ciekawsze miejsca, w których zjeść można dobrze w niebanalnych industrialnych wnętrzach. Poznań upodobaliśmy sobie na weekendowe wypady – jest w nim gdzie pójść na obfite śniadanie, lekki lunch czy wystawną kolację. Na blogu na chwilę pojawiły się też Kielce, Kraków, moja rodzinna Zielona Góra a nawet Świebodzin. Do tych miejsc jeszcze wrócimy:)
Oprócz opisów lokali gastronomicznych na blogu ukazały się rankingi i listy miejsc:
TOP 5 koktajl barów w Warszawie
–  seria artykułów pod tytułem Lampka Wina– o miejscach w Warszawie na tytułowy kieliszek wina, czy też
Lista włoskich delikatesów w Warszawie – ten post stał się najbardziej popularnym na blogu. Będzie takich więcej.
Kolejny rok – kolejne rankingi – wyczekujcie ich.
Ostatnią nowością jest strona poświęcona nie lokalom gastronomicznym ale książkom kulinarnym – pomysł tak się spodobał, że będzie kontynuacja – kolejne książki już się czytają i czekają w kolejce do opisania.

Tak – jesteśmy mieszczuchami i każde wolne chwile spędzamy w kulinarnie różnorodnej miejskiej przestrzeni. Nadchodzący rok zapowiada jeszcze więcej podróży do miast bliskich ale też do tych bardzo, bardzo odległych. Wrzesień rozpocznę od eksplorowania Wrocławia. Kolejny rok blogowania już zapowiada się smacznie:)Na koniec podziękowania – Wam wszystkim, którzy czytacie i komentujecie:) Blog jest moim kulinarnym pamiętnikiem ale to Wasze miłe słowa, pytania, opinie o odwiedzonych miejscach motywują mnie do pisania.

I na koniec prośba – piszcie w komentarzach pod tym postem – czego Wam na blogu brakuje, a może czegoś jest za dużo i macie przesyt. Za każdą uwagę z góry dziękuję – każdą rozpatrzę, a te sensowne wprowadzę w życie.

Pierwsze Urodziny Bloga

Monika

4 Komentarzy w dyskusji
“PIERWSZE URODZINY BLOGA – małe podsumowanie”