Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – TOP 5 koktajl barów

Nie samym jedzeniem człowiek żyje. Oto mój ranking TOP 5 miejsc na koktajl w Warszawie – na Wasze życzenie przygotowane na słodko lub kwaśno, z nutką goryczy, w różnych kolorach tęczy, niekiedy z zaskakująco dobranymi składniami, te alkoholowe oraz bez dodatku procentów. Może nie są dietetyczne ale warto dla nich choć na chwilę odstąpić od rygorów diety i zapomnieć ile zawierają cukrów. Lista została sporządzona alfabetycznie. Smacznego i miłej zabawy


TOP 5 miejsc na koktajl w Warszawie

TOP 5 miejsc na koktajlKita Koguta – dwupoziomowy koktajl bar na Kruczej – w menu prawie wyłącznie koktajle (2 wina i 2 piwa oraz kilka przekąsek trudno nazwać innym wyborem). Za to koktajli jest tu zatrzęsienie i cała różnorodność – z marmoladą, konfiturą, liściem limonki kafir czy fenkułem. Nie obawiajcie się – one bardzo dobrze smakują:)
W Kicie Koguta wypijecie niebanalnie a wieczorem może nawet uda Wam się zatańczyć na barze.
O Kicie Koguta pisałam tutaj.
ul. Krucza 6/14, Warszawa Śródmieście
TOP 5 miejsc na koktajl
Leniviec – znany nie tylko ze swoich pysznych śniadań oraz dużego wyboru kaw ale również z koktajl baru. Wypijecie w nim klasyki w nowym wydaniu. Na zdjęciu ginger margerita – tequila aromatyzowana imbirem, limonka, grejpfrut, syrop z agawy oraz molekularna pianka solna.
O Lenivcu w kontekście śniadaniowym pisałam tutaj.
ul. Poznańska 7, Warszawa Śródmieście
TOP 5 miejsc na koktajl
MOMU gastrobar to kolejne miejsce z dużym, dobrze wyposażonym barem. Ten jest tu jednak dopełnieniem obszernego, często zmienianego manu. W MOMU w dzień zjecie lunch, wieczorem wypijecie smaczny koktajl a w weekend zabawicie się przy muzyce.
O MOMU gastronomicznie pisałam tutaj i tutaj.
ul. Wierzbowa 11, Plac Teatralny, Warszawa Śródmieście
 
 
TOP 5 miejsc na koktajl
Skandal Bistrobar (ZAMKNIETY) – to duża restauracja z koktajl barem ale i szerokim wyborem win oraz kolejne miejsce w Warszawie z niestandardowymi koktajlami. Nie bójcie się pomysłów barmana – warto odejść od klasyki i smakować nowych mieszanek.
 
Skandalu jeszcze przed otwarciem pisałam tutaj.
ul. Sienkiewicza 4, Warszawa Śródmieście
 
 
 
 
 
TOP 5 miejsc na koktajl
Żurawina – restauracja z dużym barem w samym centrum Warszawy. W dzień dobre miejsce na lunch, wieczorem na koktajl wypity przy barze lub w ogródku.
 
 
 
O Żurawinie gastronomicznie przeczytacie tutaj.
 
ul.Żurawia 32/34, Warszawa Śródmieście
 
 
 
 
 
 
Ranking TOP 5 miejsc na śniadanie w Warszawie znajdziecie go tutaj a listę 5 najlepszych włoskich restauracji  tutaj.
Mam najdzieję, że ta lista TOP 5 miejsc na koktajl w Warszawie pomoże Wam w wyborze miejsca do którego warto wybrać się w weekend.