Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Poznań – Weranda Caffe | na kawę

W malutkim lokalu z okwieconym ogródkiem, na ulicy Świętosławskiej przy poznańskim Starym Rynku swoje miejsce ma jedno z dzieci Weranda Family. Wcześniej poznaliśmy już jej siostry – Weranda lunch & wine w Starym Browarze (opis znajdziecie tutaj) oraz Zieloną Werandę caffe & ristorante (opisaną tutaj). W trakcie naszej poznańskiej majówki na kawę i inne płynne smakołyki poszliśmy do Weranda Caffe.

Lokal mieści się na parterze zabytkowej kamienicy Cechu Ślusarzy i Rzemiosł Pokrewnych. Zajmowane przez Weranda Caffe pomieszczenie jest malutkie z nisko zawieszonym i charakterystycznie ozdobionym sufitem. Większą część kawiarni stanowi bar a pozostałą kilka drewnianych postarzanych stołów i ławki z metalowymi oparciami. Całość dopełniają liczne rośliny i kwiaty – jak na werandę przystało. Jednak najciekawiej i bardzo klimatycznie jest na ogrodzie na tyłach kawiarni – pełno w nim wiosennych kwiatów, pączkujących drzew – tylko pszczół jeszcze nie widać – pewnie było na nie za zimno.
Weranda Caffe
W Weranda Caffe usiedliśmy w ogródku (złapaliśmy moment kiedy nie padał deszcz), złożyliśmy swoje zamówienie (kawa, woda z malinami, koktajl owocowy, wino) i w tym urokliwym otoczeniu oddaliśmy się lekturze już od dawna czekających na nas książek. Taaaak – do czasu pojawienia się tłumu gości i biegających pomiędzy stolikami dzieci:) – ale to było pewne, że jak tylko deszcz przestanie padać w ogródku pojawią się goście.
Weranda Caffe
Weranda Caffe
Weranda Caffe to przyjemne miejsce na kawę i nie tylko – do 12:30 można zjeść tu śniadanie a w menu znajdują się również sałaty, kanapki, zupy i desery – bardzo podobne do tych oferowanych w pozostałych lokalach Weranda Family.

informacje dodatkowe o Weranda Caffe:

płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard, American Express
rezerwacja miejsc – możliwa i zalecana –  to bardzo popularne miejsce w Poznaniu
 
godziny otwarcia:
codziennie od 09:00 do 00:00
Weranda Caffe – ul. Świętosławska 10, Poznań
tel: +48 61 853 25 87
mapa dojazdu: