Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Poznań – Yeżyce Kuchnia | zdrowy lunch

Oto ciąg dalszy moich kulinarnych wspomnień z Poznania. Tym razem zabieram Was na zdrowy lunch do Yeżyce Kuchnia, w której dominują polskie dania w lekkich i prostych aranżacjach z elementami kuchni innych narodów. Miejsce stawia na świeże, regionalne produkty a od ich dostępności uzależnia menu. Restauracja Yeżyce Kuchnia nazwę zaczerpnęła od dzielnicy Jeżyce, w której się znajduje. Ascetycznie urządzony lokal to duże pomieszczenie na parterze kamienicy, doświetlone światłem dziennym przebijającym się przez dwie ściany okien. Może to przez stojące w nim rośliny, może przez lampy i okna a może przez menu spisane na kartkach wiszących na białej drewnianej tablicy – Yeżyce Kuchnia przypomina mi kolonijne stołówki z mojego dzieciństwa. Przyjemnie jest to wspomnienie beztroskich wakacji, na szczęście kuchnia w Yeżycach karmi dużo lepiej od tej kolonijnej.

Yeżyce Kuchnia
Yeżyce Kuchnia

Dodam od razu, że było już popołudnie i głód powoli upominał się o zaspokojenie. Z menu wybraliśmy kilka ciekawych i smakowicie brzmiących pozycji i udaliśmy się do baru w celu złożenia zamówienia. I tu pech – usłyszeliśmy, że trzeba będzie poczekać nawet godzinę na drugie dania. Rzeczywiście tego dnia w Yeżycach panował tłok, który mógł tłumaczyć opóźnienia w kuchni – ale godzina?? Cóż – Yeżyce Kuchnia są na uboczu i z dala od gastro zagłębi w Poznaniu + byliśmy już bardzo głodni + zamówione dania kusiły obietnicą smaku – nie mieliśmy wyboru jak tylko poczekać. Na nasze szczęście napoje podano po kilku minutach a zupy po kilkunastu. Dania główne po równej godzinie – ale warto było na nie czekać. Piszę to ja – niecierpiąca każdej minuty oczekiwania na jedzenie.

zupa kapuśniak vege (12,00) – bardzo smaczna, kwaśna, aromatyczna – na zaspokojenie pierwszego głodu i pobudzenie kubków smakowych przed kolejnymi daniami.

 

Yeżyce Kuchniazupa krem z pietruszki (13,00) – gęsta, esencjonalna, z prażonymi migdałami

 

Yeżyce Kuchniasałatka z kaszy gryczanej (19,00) – z migdałami, granatem, ogórkami, rodzynkami – mistrzostwo świata prostoty i smaku. Uzależniłam się od niej i różne jej wersje przygotowuję w domu – kilka razy w tygodniu:)

 

Yeżyce Kuchniasałatka z pomarańczą (19,00) – rzodkiewką, porem, granatem i miętą – kolejna prostota wykonania, połączenia składników, feeria kolorów i smaków

 

Yeżyce Kuchnia

tarta z kaszą gryczaną (23,00) – białym serem i orzechami włoskimi podana z miksem sałat. Może i nie wygląda ale smakuje nieziemsko

 

Yeżyce Kuchniagrillowana polenta (23,00) z blanszowaną botwinką, szparagami i sosem malinowo-winnym. Na to danie watro było czekać godzinę:) Chrupiące kawałki polenty podano ze słodkimi, grillowanymi szparagami. Miód w gębie mówię Wam

 

Yeżyce Kuchnianapoje – woda, białe wino, świeżo wyciskane soki, kawa z dripa – w takich warunkach można czekać na zamówienie:)

 

Yeżyce Kuchnia

Yeżyce Kuchnia to ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Poznania. Proste, zdrowe dania i do tego przystępne ceny zachęcają do odwiedzania i przekonują do długiego czekania na zamówienie. To dobre miejsce na lunch, kolację, wyjście z przyjaciółmi czy z dziećmi – Yeżyce posiadają kącik dla maluchów z dużą ścianą, po której można do woli rysować kredą.

informacje dodatkowe o  Yeżyce Kuchnia

płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard

rezerwacja miejsc – zalecana – miejsce jest bardzo popularne

godziny otwarcia:
pon – czw – 10:00 – 22:00
pt – sob – 10:00 – 00:00
nd – 10:00 – 21:00

Yeżyce Kuchnia  – ul. Szmarzewskiego 17, Poznań Jeżyce
tel: +61 663 05 06

mapa dojazdu: