Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Catering dietetyczny – tylko tyle potrzeba do schudnięcia

Usługa cateringu dietetycznego cieszy się coraz większym zainteresowaniem, szczególnie w dużych miastach. Wynika to z wielu czynników, między innymi coraz większego tempa życia, a także poszukiwania wygody. Jest to bowiem rozwiązanie bardzo praktyczne, dzięki któremu można wprowadzić w swoim życiu liczne zmiany, a jednocześnie nie martwić się o koszt w najcenniejszej walucie, czyli czasie. Jesteśmy w stanie szybko i skutecznie poradzić sobie z takimi kwestiami, jak rozplanowanie posiłków na cały tydzień.

makaronchowmeinzkurczakiemipakchoiDlaczego wybrałem catering dietetyczny?

Zawsze kochałem uprawiać sport. Po rozpoczęciu pracy miałem jednak coraz mniej czasu i w końcu musiałem z niego zrezygnować. Nie było łatwo, ale trzeba mieć w życiu priorytety, a rodzina i praca zwyciężyły. Konsekwencje nie łatwo odgadnąć – najpierw spadek masy mięśniowej, a później pojawienie się tłuszczu. W dużej ilości. Z czasem znajomi zaczęli nazywać mnie misiem. Zupełnie przeoczyłem ten moment, a kiedy chciałem coś z tym zrobić, okazało się, że to dla mnie zbyt trudne. Po kolejnej nieudanej próbie udałem się do lekarza, który miał dla mnie kolejną złą wiadomość. Wysoki cholesterol. Polecił mi jednak pewną rzecz, której mógłbym spróbować. Bardziej z obowiązku niż chęci wszedłem na stronę firmy cateringowej. Nie byłem przekonany, ale nie miałem nic do stracenia. Następnego dnia kurier dostarczył mi posiłki na cały dzień i tak zaczął się mój catering dietetyczny. Okazały się smaczne i sycące, mimo niewielkich, odchudzających porcji, na które się zdecydowałem. Zjadłem obiad w pracy, wróciłem do domu i od razu zauważyłem, że coś się zmieniło. Nie wiedziałem, co mam ze sobą zrobić, gdzie się podziać. Nie musiałem gotować.

wiosennajajecznicanazielonozchrupiacymiwarzywamiDieta pudełkowa potrafi zmienić życie

Wolny czas to tylko jedna z korzyści, jaką przyniosła mi dieta pudełkowa. Co rano kurier przynosi mi zapakowane w szczelne i trwałe pudełka posiłki. Wybrałem dietę, która składa się z pięciu dań. Wszystkie są unikatowe i rzadko się powtarzają, a dodatkowo mam możliwość spersonalizowania niektórych dodatków, których nie lubię. Na przykład ryby – wszyscy mówią, że są zdrowe, ale ja ich nie cierpię, więc zwyczajnie ich nie jem. Wybór wspaniałych dań jest tak duży, że mogę bez problemu pozwolić sobie na znacznie więcej niż dotychczas. Moja dieta pudełkowa Olsztyn opiera się na posiłkach, które sam wybrałem. Przynosi mi to mnóstwo satysfakcji. W pierwszym etapie odchudzania efekty zaczęły pojawiać się już po pierwszym tygodniu. Nie zmieniłem swojego trybu życia, wciąż dużo czasu spędzałem w pracy, a w domu ruszałem się niewiele. Mimo to waga nie kłamała, traciłem kolejne kilogramy. Trzymanie się diety pudełkowej nie było wcale trudne, ponieważ każdy posiłek był sycący i odpowiednio przygotowany. Jedzenie o regularnych porach okazało się bardzo dobre dla mojego organizmu.

 

 

nachosyzpastabaklazanowazfetainutachilliCatering – skuteczny sposób na smukłą sylwetkę

W końcu nadszedł ten dzień. Miałem zaskakująco dużo wolnego czasu i zamiast do marketu po rzeczy na obiad poszedłem na siłownię. Pierwszy trening po wielu latach przerwy był ciężki, ale nie poddałem się. Po powrocie do domu od razu zmieniłem dietę na taką, która sprawi, że nie przytyję, ale będę miał więcej energii do ćwiczeń. Dietetyk z FitApetit pomógł mi wybrać odpowiednią dietę i ułożyć nowy plan posiłków. Zmienione dania dotarły do mnie już następnego dnia bez żadnego problemu. Od tamtej pory jestem regularnym bywalcem na siłowni, zacząłem też biegać. Efekty przerastają moje oczekiwania. Nie tylko dobrze wyglądam, ale też świetnie się czuję. Mam więcej sił i energii do życia, chociaż zdążyłem się już z tym pożegnać. Kiedy znów odwiedziłem lekarza, ten kiedy tylko na mnie spojrzał, od razu wiedział, że zdecydowałem się na catering zgodnie z jego radą. Nie mylił się. Dzięki temu, że wszystkie dania były przygotowane pod okiem dietetyków, poziom cholesterolu znacznie spadł, wracając do bezpiecznej normy. Wszystkie wyniki badań były dobre, a ja czułem się znów jak nastolatek, chociaż metryka wskazuje, że mam to już dawno za sobą.

waniliowaowsiankazkarmelizowanabrzoskwiniaCzy warto? Koniecznie!

Na przestrzeni ostatnich miesięcy poleciłem FitApetit kilku znajomym, w tym także nowym, z siłowni. Wszyscy są zachwyceni efektami, jakie przynosi dieta pudełkowa. Szeroki wybór dań sprawia, że każdy jest w stanie szybko skomponować dietę dla siebie, dzięki czemu nie musi się męczyć, a jedzenie staje się prawdziwą przyjemnością. Kucharze dysponują ogromnym talentem i pasją, nawet niewielkie przekąski przygotowane są bardzo starannie. Nie można nie wspomnieć o naturalnych składnikach, których poszukiwanie, szczególnie w dużym mieście, byłoby ogromnie problematyczne i skomplikowane. Nie muszę zaprzątać sobie głowy takimi rzeczami, bo wiem, że zajmują się tym fachowcy. wysoka jakość obsługi w FitApetit lub BurakiZiemniaki zaskoczyła mnie w bardzo pozytywny sposób. Otrzymałem wsparcie podczas wyboru i zmiany diety, a także możliwość skorzystania z kalkulatora kalorii. Wszystkie posiłki trzymają się ustalonej gramatury z bardzo wysoką precyzją, a ja nie muszę obawiać się o to, że nadwaga do mnie wróci.

Artykuł partnerski.