Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

5 powodów, dla których warto zainwestować w szczoteczkę soniczną do zębów. Jaką? Podpowiadamy!

Szczoteczka soniczna to urządzenie przeznaczone do kompleksowej pielęgnacji jamy ustnej. Zaliczana jest do grupy szczoteczek elektrycznych, jednak różni się od innych tego typu przyrządów zastosowaną w niej technologią fal dźwiękowych. Przeczytaj poniższy artykuł, aby poznać 5 powodów, dla których warto zainwestować w szczoteczkę soniczną do zębów.

Szczoteczki soniczne to zaawansowane technologicznie urządzenia przeznaczone do oczyszczania jamy ustnej. Ich praca oparta jest o technologię fal dźwiękowych, co wpływa nie tylko na skuteczność, ale również bezpieczeństwo działania. Wspomniane fale nie czyszczą zębów w sposób mechaniczny, a usuwają zanieczyszczenia w odległości do kilku milimetrów od zakończenia włosia.

Nowoczesna technologia soniczna

Podczas pracy szczoteczki sonicznej cząsteczki pasty do zębów, śliny
i wody łączą się ze sobą, a powstałe mikrobąbelki docierają nawet do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, skutecznie oczyszczając je z płytki nazębnej, bakterii, osadów i resztek pokarmowych. Technologia dźwiękowa jest w pełni bezpieczna dla zębów, a dodatkowo pozwala na naturalny masaż dziąseł.

Skuteczne oczyszczanie i wybielanie

Szczoteczki soniczne są w stanie usunąć nawet do 10 razy więcej płytki nazębnej niż zwykłe szczoteczki! Jest to możliwe dzięki ruchom wymiatającym oraz bardzo szybkiej pracy na poziomie 96 000 drgań sonicznych na minutę. Dodatkowo miękkie i elastyczne włókna dopasowują się do kształtu zębów, zwiększając powierzchnię kontaktu z nimi aż czterokrotnie! Szczoteczki soniczne mogą również docierać do przestrzeni międzyzębowych.

Opisywane przyrządy nie tylko skutecznie oczyszczają zęby, ale także przywracają im naturalną barwę. Pozbywają się do 100% więcej przebarwień powierzchniowych niż inne szczoteczki!

Przydatne funkcje szczoteczek sonicznych

W nowoczesnych szczoteczkach sonicznych obecne są funkcje, które ułatwiają cały proces szczotkowania zębów:

  • aplikacja na telefon – pozwala na monitorowanie całego procesu szczotkowania
  • czujnik siły nacisku – sygnalizuje zbyt mocne dociskanie główki szczoteczki do powierzchni zębów
  • timery – odmierzają dwie minuty niezbędne do dokładnego wyczyszczenia zębów, a co pół minuty informują o konieczności zmiany szczotkowanej strefy uzębienia
  • wskaźnik zużycia włosia – włókna końcówki wymiennej wybarwiają się wtedy, gdy zbliża się koniec okresu ich przydatności.

Kilka trybów pracy do wyboru

Szczoteczki soniczne zapewniają pracę w kilku trybach, które różnią się od siebie prędkością pracy oraz przeznaczeniem. Najczęściej występujące programy czyszczące w szczoteczkach sonicznych to: codzienne szczotkowanie, delikatne czyszczenie, wybielanie zębów, masaż dziąseł oraz polerowanie szkliwa. Największą prędkość główka szczoteczki sonicznej osiąga zazwyczaj w trybie wybielającym, a wynosi ona aż 96 000 ruchów na minutę pracy.

Bardzo wydajna bateria

Szczoteczka soniczna świetnie sprawdzi się poza domem, np. w czasie podróży. Wiele modeli posiada bardzo wydajną baterię litową lub litowo-jonową, która pozwala na pracę nawet przez dwa lub trzy miesiące (w trybie standardowym) bez konieczności ładowania! Dzięki temu nie musisz ciągle pamiętać o podłączeniu szczoteczki sonicznej do ładowarki. Czas zasilania takiej baterii wynosi najczęściej od kilku do kilkunastu godzin.

W jaką szczoteczkę soniczną warto zainwestować?

Jeśli szukasz najlepszej szczoteczki sonicznej, sprawdź stronę, gdzie porównano najciekawsze modele szczoteczek dostępnych na polskim rynku: https://denthelp.pl/blog/ranking-szczoteczek-sonicznych. Największym zainteresowaniem ze strony klientów cieszą się następujące modele: Smilesonic EX, Smilesonic UP, Philips Sonicare DiamondClean, Philips Sonicare Easy Clean, Seysso Oxygen, Seysso Professional czy Seysso Basic Edition. Przy wyborze właściwej szczoteczki sonicznej warto zwrócić uwagę również na zawartość zestawów, w których oprócz właściwego produktu obecne są końcówki wymienne czy inne przydatne gadżety, takie jak etui podróżne lub stacja dezynfekująca.

Artykuł partnera.