Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Odette Tea Room | słodka rozkosz

Podobno spełnianie swoich kulinarnych zachcianek, szczególnie tych związanych ze słodyczami, zapobiega kompulsywnym napadom głodu i obżeraniu się. Sama słodyczy nie używam – bo czy skuszenie się na ciastko czy kostkę czekolady raz na kilka miesięcy można nazwać zajadaniem się słodyczami? Ale jak mnie już najdzie ochota na czekoladową tartę to potrafię specjalnie po nią jechać przez całą Warszawę. A gdzie jej szukać jak nie w Odette, a teraz jeszcze w Odette Tea Room?

Znowu trafiamy do patio budynku Cosmopolitan przy ulicy Twardej w Warszawie. Tuż obok odwiedzonego wcześniej Ceviche Baru ulokowała się herbaciarnia i cukiernie Odette Tea Room – siostra Odette. W wystroju jest strojna w roślinne tapety i złote akcesoria. W menu ma misternie wykonane desery oraz bogaty wybór herbat. Aż trudno się zdecydować, którą z nich wybrać  – nie wspomnę już o deserach.

 

Odette Tea Room
Spełniam swoją zachciankę, która przypominała o sobie już od kilku dni – zamawiam czekoladową tartę (12,00) – intensywnie czekoladowy krem skryty pod chrupiącą polewą a wszystko podane na czekoladowym wafelku. Istna orgia czekoladowego smaku. Jeżeli już decyduję się na słodycze to najchętniej na te z gorzkiej czekolady.

 

Odette Tea Room
Do tego zielona herbata oraz deser serowy z owocami (około 12,00)
Odette Tea Room

 

Ta dawka czekolady i cukru wystarczy mi na następne kilka tygodni – może nawet do Świąt Bożego Narodzenia, kiedy objadać się będę marcepanem i nugatem (dobry plan).
Jeżeli najdzie Was ochota na słodkie co nieco koniecznie udajcie się do Odette Tea Room lub jej starszej siostry Odette. Słodko polecam bo czasami warto się poddać swoim słabością do słodyczy, najeść na zapas i znowu zrobić przerwę na kilka miesięcy.

informacje dodatkowe o Odette Tea Room

dojazd i parkowanie – parkowanie w rejonie Twardej nie będzie najłatwiejsze, uzbrójcie się w cierpliwość a znajdziecie miejsce być może i przed samym budynkiem Cosmopolitanpłatność – gotówka, karty VISA, Mastercard

godziny otwarcia:
pon – 13:00 – 20:00
wt – nd – 12:00 – 20:00
Odette Tea Room – ul. Twarda 4, Patio budynku Cosmopolitan, Warszawa Śródmieście
mapa dojazdu:

 

 

2 Komentarzy w dyskusji
“Warszawa – Odette Tea Room | słodka rozkosz”