Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Piazza Ristorante | Plac Unii | też na śniadanie

Okazja do odwiedzin Piazza Ristorante, mieszczącej się w budynku handlowo-biurowym Plac Unii, nadarzyła się przy okazji zakupów, spotkania z przyjaciółką oraz chęci zjedzenia śniadania. Czasu miałyśmy na tyle mało, że nie było szans na wyjście do pobliskiego Być Może (link) czy mieszczących się również w niedalekiej odległości Delikatesów Esencja (link). Na nasze szczęście Piazza podaje śniadania – włoskie omlety (frittata), jajecznice z różnymi dodatkami oraz słodkie naleśniki.

Sam lokal jest przestronny i bardzo dobrze doświetlony dzięki dwóm ścianom szyb – jednej od strony galerii handlowej a drugie z wyjściem na zewnątrz budynku. W środku dominuje prostota – małe stoliki, wygodne szare ławki obite miękką tkaniną, białe krzesła oraz kuchnia otwarta na widok gości choć przesłonięta butelkami z oliwą.
Piazza Ristorante
 
Piazza Ristorante oferuje dania kuchni włoskiej (oczywiście już sama nazwa na to wskazuje). Mamy tu więc duży wybór past i pizzy ale również zup, sałatek i deserów. Ja wypatrzyłam zupę rybną – koniecznie muszę na nią jeszcze wrócić.
Ale my tego dnia spotkałyśmy się tu śniadaniowo – moja przyjaciółka wybrała frittatę z szynką parmeńską, serem mozzarella oraz oliwkami (15,00) – olbrzymi placek z jajek zapieczony z serem wtopionym w omlet a szynką spoczywającą na wierzchu. Porcja bardzo smaczna choć wielkością przerastająca jej możliwości.
Piazza Ristorante
moja frittata została przygotowana z pieczonymi warzywami oraz serem feta (15,00) – tu warzywa zostały wymieszane z jajkami i zapieczone a fetę położono na wierzchu. Ta porcja również zaspokoiłaby głód niejednego głodomora – podołałam jej choć z pewnymi oporami.
Piazza Ristorante
 

 

Piazza Ristorante to miejsce przyjemne, z miłą obsługą oraz kuchnią, która wedle statystyk jest najbardziej popularną w naszym kraju – zaraz po naszej rodzimej kuchni.
Wpadnijcie tu na lunch albo kolację przy lampce wina, a może skusicie się na śniadanie – tylko pamiętajcie – tutejsze porcje są „zabójcze”

informacje dodatkowe o Piazza Ristorante

dojazd i parkowanie – z parkowaniem są 2 opcje – albo znajdziecie miejsce na ul. Polnej albo zjedźcie na parking podziemny w CH Plac Unii (wjazd od ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego).
płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard
rezerwacja miejsc – możliwa
godziny otwarcia:
pon – sob – 10:00 – 22:00
nd – 10:00 – 20:00
Piazza Ristorante  – ul. Puławska 2, Plac Unii, Warszawa Śródmieście
tel: +48 22 204 04 83
mapa dojazdu: