Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Lokal Vegan Bistro | na domowy obiad

Z wizytą w Lokal Vegan Bistro, nowym miejscu otwartym niedawno na Kruczej, chciałam poczekać aż pierwsze tłumy zainteresowane i zafascynowane nowością przejdą przez to miejsce. Czekałam i czekałam i nie mogłam doczekać się wolnego stolika. Decyzja o odwiedzinach padła ponad tydzień temu w niedzielne popołudnie – tym razem udało nam się trafić na wolne miejsca i zjeść bardzo smaczny wegański lunch.

Lokal Vegan Bistro prowadzi Spółdzielnia Socjalna Margines specjalizująca się w wegańskim cateringu.  Teraz jej założyciele mają również swoje bistro.
Wnętrze jest niewielkie – to kilka drewnianych stolików i lada przy oknie, przy której usiądziecie na wysokich stołkach barowych. Przy prostym barze składane są zamówienia i przy nim odbierane – w lokalu obowiązuje samoobsługa. Manu wypisane jest na papierze pakowym rozwijanym z rulonu podwieszonego pod sufitem – taka odmiana od wszechobecnych czarnych tablic i kredy.
Tego dnia w menu dostępne były schabowe, makaron z truskawkami, kotlety z kaszy gryczanej, gazpacho, żurek, tatar, chamburger, zimne nóżki – jednak niech was nazwy nie zmylą – wszystkie pozycje w karcie są wegańskie.
Jedna z przystawek – wegański tatar (6,00) z kaszy, ryżu oraz pomidorów podany z cebulką i kiszonymi ogórkami. W smaku oczywiście nie wyczujecie mięsa choć konsystencją wołowego tatara przypomina.
Lokal Vegan Bistro
wegańskie risotto „ryżotto” (20,00) – z pieczarkami oraz sałatką caprese  – pomidorami, tofu oraz balsamico. W smaku – grzybowe, wyraźne choć trochę za suche. Ta porcja pokonała mnie zupełnie – była olbrzymia i nie do przejedzenia choć pyszna.
Lokal Vegan Bistro

 

kotlety „griczki” (18,00) – kotlety z kaszy gryczanej podane z pieczonymi warzywami (marchewką, pietruszką) oraz kiszoną kapustą. Porcja równie wielka jak ryżotto. Prawdziwe domowe wege jedzenie.
Lokal Vegan Bistro
sałatka cezar (10,00) – z cieciorką, awokado, pomidorami, rukolą, szpinakiem oraz tahini. Taka prosta a jaka dobra:) koniecznie ją zamówcie

 

Lokal Vegan Bistro
i jeszcze zielone smoothie z mango (10,00) – słodkie i uzależniające.

 

Lokal Vegan Bistro

 

Lokal Vegan Bistro to miejsce, w którym zjecie domowe dania oczywiście w wersji wege. Miejsce polecam początkującym weganom i wegetarianom, którzy jeszcze potrzebują na talerzu odwzorowań dań z mięsa – choć nie jestem pewna czy wszystkim potrzeba takich wspomnień. Ja za mięsem nie tęsknię a w warzywnej kuchni szukam jej wyjątkowości i bogactwa smaków.
UWAGA – Lokal Vegan Bistro podaje porcje olbrzymie, nie przychodźcie tu z pełnymi brzuchami

informacje dodatkowe o Lokal Vegan Bistro:

dojazd i parkowanie – nawet na Kruczej zdarzają się wolne miejsca parkingowe choć nie łatwo o nie nawet w tygodniu, kiedy do 18:00 obowiązuje strefa płatnego parkowania. Ale nie poddawajcie się.
płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard
rezerwacja miejsc – możliwa
godziny otwarcia:
pon – zamknięte
wt – nd – 12:00 – 21:00
Lokal Vegan Bistro – ul. Krucza 23/31, Warszawa Śródmieście
tel: +48 517 615 122
mapa dojazdu:

 

 

1 Discussion on “Warszawa – Lokal Vegan Bistro | na domowy obiad”