Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Łódź – Spółdzielnia | na śniadanie | na lunch

Chwilowo to już ostatni post z Łodzi – do kolejnej wizyty. Podczas marcowego weekendu najwięcej czasu spędziliśmy w OFF Piotrkowska – w opisanych już przeze mnie Drukarni, Tari Bari Bistro czy w Spółdzielnia, do której poszliśmy na niedzielne śniadanie. Jest coś w tych pofabrycznych przestrzeniach, nie do końca wyremontowanych, nadszarpniętych zębem czasu, wiekowych ale jednocześnie tymczasowych – coś co przyciąga, zatrzymuje, każe wracać i łapać moment (teren OFF Piotrkowska przeznaczony jest do rewitalizacji).

 

Restauracja Spółdzielnia zajmuje duży lokal vis a vis Drukarni. Po lewej stronie od wejścia mamy część sklepową i kącik dla dzieci, na wprost bar i duży wysoki stół socjalny, po prawej mniejsze stoliki i ścianę w geometryczne wzory. Wystrój różnorodny ale przez to ciekawy.
Spółdzielnia
Na miejscu można zaopatrzyć się m.in. w przetwory, puszki przepysznych sardynek, suche makarony – wszystko w bardzo przystępnych cenach
Spółdzielnia
Tej niedzieli mieliśmy ochotę na szybkie smaczne śniadanie – niestety nie udało nam się zjeść w MITMI (czas oczekiwania ponad 40 min bo to jest cytuję „restauracja slow food”. Obsłudze polecam zapoznanie się z definicją określenia slow food). W Spółdzielni z czasem oczekiwania nie było lepiej – przy pustym lokalu prawie 30 minut podawano jajecznicę i omlet – ale już nie mieliśmy siły szukać innego miejsca. Dobrze, że na odwrocie menu w Spółdzielni znaleźliśmy sudoku – a może to celowy zabieg żeby gości wkręcić to nie będą marudzić:)

Z menu wybraliśmy jajecznicę z trzech jajek (12,00) podaną z pieczonymi pomidorami i bagietką. Proste to i smaczne.

Spółdzielnia
omlet ze szpinakiem i serem (12,00) – duży, dobrze wysmażony omlet
Spółdzielnia

małą kanapkę z łososiem (9,00) z avocado i sosem z mango – mniam

 

Spółdzielnia
sałatkę z kozim serem (17,00) – niby oklepana ta sałatka a jednak wciąż smakuj i do tego to pieczywo – pyycha
Spółdzielnia

Do Spółdzielni zdecydowanie warto się wybrać – na lunch, na śniadanie, po zakupy – byleby nie na głodniaka bo czas oczekiwania na zamówienie jest tu długi. Zawsze w czasie oczekiwania można zmierzyć się z sudoku – mega wciąga

informacje dodatkowe o Spółdzielnia:

dojazd i parkowanie – aktualnie dojazd jest utrudniony przez remont na Piłsudskiego, wjazd na teren OFF Piotrkowska jest do ul. Sienkiewicza a dodatkowo wejście od Roosevelta 10 oraz Piotrkowskiej 138/140.

płatność – gotówka, karta

rezerwacja miejsc – możliwa

godziny otwarcia:
pon – czw – 09:00 – 22:00
pt – sob – 09:00 – 02:00
nd – 11:00 – 22:00

Spółdzielnia  – Teren OFF Piotrkowska, ul. Piotrkowska 138/140, Łódź
tel: +48 608 202 572/ +48 798 875 006

mapa dojazdu: