Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Lódź – Drukarnia Skład Chleba i Wina

Łódź odwiedzamy już od sześciu lat przynajmniej raz do roku. Obowiązkowo w marcu, najpóźniej w kwietniu – to takie nasze romantyczne wspominki początków naszego wspólnego życia. Wspomnienia i uczucia warto pielęgnować:) Od kilku lat obserwujemy jak Łódź rozwija się gastronomicznie (co nas bardzo cieszy) i wykorzystuje potencjał jaki w niej drzemie – szczególnie w jej postindustrialnej architekturze. I tym razem wstąpiliśmy do restauracji Drukarnia Skład Chleba i Wina (wcześniejszy opis znajdziecie tutaj).


Wyjeżdżając za późno z Warszawy niestety spóźniliśmy się na śniadanie, które w Drukarni podawane jest do 13:00. Zamówiliśmy zatem przystawki (okazały się całkiem duże) oraz sałaty. Pierwsze porcje zaczęły lądować na naszym stole po około 35 minutach (trochę długie było to czekanie dla dwojga zgłodniałych gości).

pierwsza przystawka to chleb z pastą z makreli (9,00) – z ogórkiem konserwowym i czerwoną cebulą oraz dużymi pajdami chleba. To dobry wybór do piwa, a do naszego białego wina była po prostu ok.
Drukarnia Skład Chleba
za to śledź na pierniku z kawiorem (15,00) to strzał w dziesiątkę:) duży płat marynowanego śledzia podany na aromatycznym, słodkim pierniku w towarzystwie delikatnego kremu i kawioru. Połączenie słodyczy korzennego piernika i słonego śledzia z kawiorem – bezbłędne.

 

Drukarnia Skład Chleba
kolejna pozycja – sałata z serem halloumi (22,00) – z pomarańczą, borówkami, granatem oraz miksem sałat. Lekka i świeża – doskonała jako przystawka lub danie główne. Zdecydowanie warta zamówienia
Drukarnia Skład Chleba
sałata z grillowanymi boczniakami (20,00) – podanymi z koktajlowymi pomidorkami, rukolą oraz mango. Kolejna pozycja warta uwagi i kosztowania.
Drukarnia Skład Chleba
kolejna zamówiona pozycja to tatar z łososia (27,00) – z grubo siekanej ryby (tak jak lubię), z wyraźnym smakiem cebuli i musztardy, podany z kaparami – pycha

 

Drukarnia Skład Chleba
ostatni podany został hummus (12,00) – który niestety okazał się totalną porażką. Z menu wynikało że ta przystawka to „Trzy smaki: z oleju z pestek dyni z orzeszkami pini, pikantny, chilli i limonka”. Przed nami wylądowała deska czegoś suchego co rozpadło się po wbiciu widelca. Hummus to TO nie był. Obsługa wymieniła nam danie na nowe – jednak w nim również nie odnaleźliśmy tych trzech „wyraźnych” smaków z karty dań. Jeżeli nie chcecie popsuć sobie kulinarnych wrażeń z Drukarni nie zamawiajcie tej przystawki.

 

Drukarnia Skład Chleba

 

Drukarnia Skład Chleba

A teraz krótkie podsumowanie tej krótkiej recenzji – jeżeli zależy Wam w Drukarni na szybkiej obsłudze zamówicie hamburgery – te podawane są tutaj błyskawicznie. W innym przypadku uzbrójcie się w cierpliwość i porządną karafkę wina (0,5L za 22,00 zł) – bo na inne dania poczekacie długo – nawet 1h.

 

informacje dodatkowe o Drukarnia Skład Chleba

dojazd – od Roosevelta lub taksówką od Piotrkowskiej, ale aktualnie przez remont Piłsudskiego najlepiej zaparkować dalej i dojść do Drukarni nie pieszo.

rezerwacja miejsc – możliwa, w weekendy zalecana

płatność – gotówka, karty VISA Mastercard

godziny otwarcia:
pon – śr – 07:00 – 22:00
czw – 07:00 – 24:00
pt – 07:00 – 01:30
sob – 11:00 – 01:30
nd – 11:00 22:00

Drukarnia Skład Chleba i Wina  – ul. Piotrkowska 138/140, OFF Piotrkowska, Łódź
tel: +48 42 672 8001
mapa dojazdu:

 

 

 

1 Discussion on “Lódź – Drukarnia Skład Chleba i Wina”