Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Łódź – Drukarnia | na śniadanie i nie tylko

Pamiętam jak na teren OFF Piotrkowska w Łodzi trafiliśmy przypadkiem dwa lata temu. Pamiętam skatepark, kilka knajpek i oczywiście chiński bar na wejściu od ul. Piotrkowskiej. Miejsce już wtedy robiło niesamowite wrażenie a wizyta tam była jak skok w czasie do przełomu XIX i XX wieku. W ciągu ostatnich dwóch lat stare pofabryczne budynki zaczynały się zapełniać i przyciągać projektantów mody i wnętrz, kluby muzyczne, showroomy, restauracje. W miniony weekend na nowo odkryliśmy OFF Piotrkowska – dzisiaj miejsce tętniące życiem. Jednym z odwiedzonych tam miejsc była DRUKARNIA Skład Wina i Chleba, do której wybraliśmy się w sobotę na śniadanie.


Całe szczęście, że udało nam się znaleźć wolny stolik bo w środku było naprawdę tłoczno. A jak wygląda Drukarnia od środka? Post industrial bo jakżeby inaczej – przecież to grzech nie wykorzystać oryginalności takich przestrzeni jak wnętrza starej fabryki bawełny. Mamy wysokość, przestrzeń, bielone ściany, elementy metalowe i drewno. Jest przyjemnie i nawet przytulnie – może przez słońce wpadające przez małe szybki olbrzymich okien a może po prostu przez klimat jaki udało się tu stworzyć.
DRUKARNIA Skład Wina i Chleba
A jak wygląda DRUKARNIA Skład Wina i Chleba z zewnątrz – no cóż – nie bać się tylko wchodzić:)
DRUKARNIA Skład Wina i Chleba
Jesteśmy już bardzo głodni – zwyczajowo w weekendy jemy późne śniadanie. Szybko wybieramy z krótkiego menu interesujące nas pozycje – jajka, musli, twarożek, kaszę jaglaną. Do tego herbata, koktajl owocowy i karafka białego wina. Napiszę o tym od razu – za wszystko płacimy 87,00 zł – bardzo przyjemna cena jak za takie śniadanie:)
jajka po benedyktyńsku z łososiem (15,00) – podane na rukoli i pieczywie własnego wypieku – w Drukarni wypiekany jest pyszny chleb, można zaopatrzyć się też do domu:)
DRUKARNIA Skład Wina i Chleba
kasza jaglana (15,00) na mleku ryżowym z owocami goji i plastrami gruszki. Pychaaa – i do tego mogłam to zjeść bo zamiast mleka krowiego było ryżowe:)
DRUKARNIA Skład Wina i Chleba
musli czyli śniadanie złociste (10,00) – musi owocowe, jagody goji, jogurt naturalny
DRUKARNIA Skład Wina i Chleba
a wspomniany wyżej twarożek czyli śniadanie białe (10,00) podano ze szczypiorkiem i rzodkiewką oraz pieczywem z własnego wypieku (można prosić o ciemne) – zanim zrobiłam zdjęcie zjadłam – ups:). M zamówił jeszcze koktajl owocowy (15,00) na wodzie kokosowej – pyszny
DRUKARNIA Skład Wina i Chleba
W Drukarni Składzie Chleba i Wina oprócz śniadań zjecie steki, burgery, sałaty, makarony, ryby, całą masę przystawek i nasz ostatnio ulubiony hummus. Także wpadajcie do Drukarni nie tylko na śniadania:) My przy kolejnej okazji na pewno tu wpadniemy (już zacieram ręce).

informacje dodatkowe o DRUKARNIA Skład Wina i Chleba:

dojazd i parkowanie – aktualnie dojazd jest utrudniony przez remont na Piłsudskiego, wjazd na teren OFF Piotrkowska jest do ul. Sienkiewicza a dodatkowo wejście od Roosevelta 10 oraz Piotrkowskiej 138/140.
rezerwacja miejsc – możliwa
płatność – gotówka, karta
godziny otwarcia:
pon – śr – 07:00 – 22:00
czw – 07:00 – 24:00
pt – 07:00 – do ostatniego gościa
sob – 11:00 – do ostatniego gościa
nd – 11:00 – 22:00
Drukarnia Skład Chleba i Wina  – OFF Piotrkowska, ul. Piotrkowska 138/140, Łódź
tel: 42 672 80 01
mapa dojazdu: