Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Sopot – Hotel Bayjonn | weekendowa fotorelacja

Baza hotelowa Sopotu jest na tyle urozmaicona i bogata, że każdy wybierze w niej coś dla siebie. My wybierając hotel zwykle kierujemy się kilkoma zasadami – pokój powinien być na tyle duży, żeby się w nim nie gnieździć jak kury z chowu przemysłowego, z przestronną łazienką, sejfem (zabieramy ze sobą sporo sprzętu i nie chcemy chodzić z nim cały dzień), parkingiem gdy jedziemy samochodem oraz siłownią dla M. Nasze oczekiwania spełnił kameralny, butikowy Hotel Bayjonn – a do tego wszystkiego jego restauracją hotelową była Thai Thai (opisana tutaj) – nam już więcej nic do szczęścia nie było potrzeba.

Hotel Bayjonn usytuowany jest na rogu ul. Powstańców Warszawy oraz Bohaterów Monte Cassino, pięć minut spacerkiem od sopockiego Molo i pięknej białe plaży.

 

Pokój na ostatnim piętrze Hotelu Bayjonn okazał się być więcej niż sporych rozmiarów – urządzony w prosty sposób, w przyjemnych ciepłych kolorach. Do tego z przeszkloną łazienką oraz widokiem na ul. Powstańców Warszawy (może i dobrze, bo okna okazały się być niezbyt dźwiękochłonne – w nocy było to lekką niedogodnością – vis a vis była chyba jakaś studniówka, z rana budziły nas mewy – to akurat było miłe).

 

Hotel Bayjonn

 

Hotel Bayjonn

 

duża łazienka z wanną oraz światłem dziennym – jak tylko rozsunęliśmy drewniane rolety przesłaniające szklaną ścianę łazienki

 

Hotel Bayjonn
na powitanie czekała na nas butelka wina
Hotel Bayjonn
Jak się rano okazało hotelowe śniadanie może być zdrowe i smaczne – płatki z mlekiem (to dla M), jajka sadzone, łosoś i warzywa a na deser świeże owoce. Bayjonn Hotel takimi pozycjami w ofercie śniadania podawanego w formie szwedzkiego stołu zaskarbił sobie nasze serca.
Można się najeść i nie musi to być chleb z parówkami czy z bekonem – to uwaga do wszystkich zapychających się od rana mięsem i pszennymi węglowodanami.

 

Hotel Bayjonn
serek wiejski ze szczypiorkiem i rzodkiewką

 

Hotel Bayjonn

sałatka – rukola, feta, suszone pomidory, prażone orzeszki nerkowca

Hotel Bayjonn
kolejnego dnia na śniadanie jedynie lekko urozmaicona powtórka

 

Hotel Bayjonn
Jeżeli cenicie sobie komfort mieszkania w niewielkim, kameralnym hotelu, ze świetną obsługą i rewelacyjnym jedzeniem – wybierzcie Bayjonn Hotel.

informacje dodatkowe o Hotel Bayjonn:

dojazd i parkowanie – Hotel dysponuje niewielkim parkingiem podziemnym – pisząc niewielkim mam na myśli mikro parking na kilka samochodów ale zawsze lepsze to niż szukanie miejsca na pobliskich uliczkach
płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard
Hotel Bayjonn (Facebook, www) – ul. Powstańców Warszawy 7, Sopot
tel: +48 730 71 71 71
mapa dojazdu:

 

 

1 Discussion on “Sopot – Hotel Bayjonn | weekendowa fotorelacja”