Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Toan Pho | wietnamska kuchnia | od lat najlepsza

Bezkonkurencyjny, bez dwóch zdań najlepszy – na szybki lunch, szybką kolację po pracy, przed imprezą, na kaca w weekend. Jeżeli lubicie azjatycką kuchnię, jesteście głodni wyraźnych smaków to na pewno znacie już bar Toan Pho – może jeszcze ze Stadionu Dziesięciolecia albo dopiero z Chmielnej, przy której obecnie mieści się ten niewielki wietnamski bar. Były czasy kiedy stołowaliśmy się w nim w każdy piątkowy wieczór. Teraz wpadamy przynajmniej raz w miesiącu na sałatę tofu i wegetariańskie sajgonki.

 


W Toan Pho nie jest wystawnie – to prosty bar z drewnianymi stolikami, czerwonymi ścianami i plastikowymi sztućcami. To miejsce, w którym wolny stolik znajdujemy tylko dlatego, że od zamówienia przy barze do wydania dań mija kilka minut a klienci po zjedzeniu nie przesiadują przy stolikach – rotacja jest tu wielka a ilość wydawanych dań powalająca. Pamiętajcie o tym, że obowiązuje tu samoobsługa i po zjedzeniu zanieście naczynia do kącika przy barze.

O Toan Pho pisałam ponad rok temu – link znajdziecie tutaj. Od kilku miesięcy zamiast sałaty z wołowiną zamawiamy jej wersją z tofu a sajgonki wegetariańskie są dla mnie równie smaczne co te z mięsem.

sajgonki z warzywami (10,00) podane z ciepłym orzeźwiającym wywarem. Można zamówić je dodatkowo z makaronem ryżowym. Dla nas są zawsze przystawką i makaronem nie chcemy się napychać kiedy przed nami jeszcze sałata i zupa

bar Toan Pho

zupa rybna (16,00) to wielka porcja rosołu z makaronem ryżowym, smażonym karpiem (bardzo smacznym jak na karpia), kiełkami fasoli mung, wietnamskim selerem naciowym, cebulowymi chipsami oraz porządną porcją ziół – mięty, kolendry, dymki. Olbrzymia i pożywna porcja, którą zaspokoicie nawet wielki głód.

bar Toan Pho

sałata tofu (13,00) – w niej całą robotę robi orzeźwiający bulion, którym zalewany jest makaron ryżowy, tofu, kiełki fasoli mung, kolendra, mięta, dymka i sałata. To danie jest bezkonkurencyjne w wersji mięsnej czy z tofu.

bar Toan Pho
Nie ważne jaki powód przygna was do Toan Pho – głód? a może tak jak nas uzależnienie od tutejszej sałaty z wołowiną lub tofu? To co pewne, to że zjecie tu porządną wietnamską kuchnię w bardzo ale to bardzo przystępnych cenach.
 
 
 

informacje dodatkowe o bar Toan Pho:

dojazd i parkowanie – ul. Chmielna na odcinku od Nowy Świat do Marszałkowskiej jest zamknięta dla ruchu samochodowego.
rezerwacja stolików – niemożliwa
godziny otwarcia:
codziennie od 10:30 do 22:00
bar Toan Pho  – ul. Chmielna 3/7, Warszawa Śródmieście
mapa dojazdu:

 

 
1 Discussion on “Warszawa – Toan Pho | wietnamska kuchnia | od lat najlepsza”