Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Wejman Wine Bar | LAMPKA WINA (Zamknięte)

Znacie to? – 'A meal without a wine is called breakfast’ | 'Posiłek bez wina zwany jest śniadaniem’. W tygodniu, jeżdżąc samochodem, nie mogę sobie pozwolić na takie praktyki. Za to w weekendy wino i do śniadania pasuje – szczególnie wytrawne bąbelki. Wejman Wine Bar to niewielki lokal na ul. Zgoda 4 w Warszawie, w którym możecie napić się wina, zamówić do niego przekąski, a do domu zakupić wybraną butelkę. Miejsce jest nowe, nowocześnie urządzone, przestrzeń wypełniają wysokie stoliki i stołki barowe a ściana za barem to niezliczone butelki wina.

 


Śniadań tu nie zjecie, te możecie znaleźć w Bułkę przez Bibułkę otwartej niedawno vis a vis Wejman Wine Bar. Do wine baru wstąpcie za to po śniadaniu, lunchu, kolacji na kieliszek ulubionego białego lub czerwonego wina. W karcie win zaskoczy Was bogaty wybór przedstawicieli Starego oraz Nowego Świata. Dominuje Francja, mnie ucieszyła najbardziej Austria – choć niewielka to reprezentowana przez ulubionego, mineralnego Domaene Gobelsburg Gruner Veltliner, Schloss Gobelsburg (13,00 zł za kieliszek). Formę jak zawsze trzymało Chablis Domaine Louis Michel & Fils 2012 (24,00 zł za kieliszek) – delikatne, proste, mało owocowe. Zaskoczyło mnie za to Valmiňor Albariňo, Adegas Valmiňor 2013 – pozytywnie bo spodziewałam się południowej słodyczy i owoców a otrzymałam wytrawne delikatne cytrusy. Bardzo dobre.
Wejman Wine Bar
 
 


Wejman Wine Bar to bardzo przyjemne miejsce na lampkę wina. Jeżeli nie będziecie mogli zdecydować, które wino wybrać, śmiało proście obsługę – przekonacie się, że jest uprzejma, usłużna i bardzo kompetentna.
Do domu zabierzcie ze sobą butelkę – ceny dobrej Francji są tu więcej niż atrakcyjne.

informacje dodatkowe o Wejman Wine Bar:

dojazd i parkowanie – polecam szukanie wolnych miejsc przy NBP lub na al. Jerozolimskich i spacerek
płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard
rezerwacja miejsc – możliwa
godziny otwarcia:
pon – czw – 12:00 – 24:00
pt – sob – 12:00 – 02:00
nd – 12:00 – 24:00
Wejman Wine Bar – ul. Zgoda 4, Warszawa, Śródmieście
tel: +48 661 661 150
mapa dojazdu:

 
2 Komentarzy w dyskusji
“Warszawa – Wejman Wine Bar | LAMPKA WINA (Zamknięte)”
  • Byłem, próbowałem… Przy dobrym winie czas szybko biegnie. Panowie za barem bardzo sympatyczni i kompetentni.
    Zdecydowanie polecam!!!

  • słyszałem o tym miejscu już od paru osób. Póki co miałem jedynie okazję poznać ich ofertę "sklepową". Potrzeba dobrego trunku na poważne spotkanie sprowadziło mnie własnie w te rejony. Nie zawiodłem się. Początkowo miałem spory problem z decyzją ale z pomocą przyszła obsługa. Wiedza ogromna więc i podejście profesjonalne. Okazja, rodzaj imprezy, gust obdarowywanego – wszystko było ważne. Wybraliśmy wspaniałe francuskie białe Domaine de la Moussière. Bardzo trafiony wybór 🙂