Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

MOMU w ostatni dzień wakacji

Otwarty pięć miesięcy temu MOMU Gastrobar wpisał się w krajobraz warszawskiej sceny gastronomicznej jako miejsce, w którym można zjeść smacznie, ciekawie a do tego wieczorami spędzić czas przy muzyce i dobrze wyposażonym barze. Na placu Teatralnym bywam ostatnio bardzo rzadko. Do odwiedzenia tego miejsca skłoniła mnie chęć uzupełnienia zapasów wina w Vivinova na Niecałej. Jak zwykle głodna skierowałam swoje kroki do pobliskiego MOMU. W chłodne niedzielne południe ogródek nie kusił gości w przeciwieństwie do wnętrza, które już samym wystrojem zaprasza do wejścia. Lokal urządzony jest prosto, przestrzennie w kolorystyce bieli, czerni i drewna. Menu nie jest opasłą księgą a jedynie dwoma stronami karty –  jednak spędziłam trochę czasu nad wybraniem dania nie mogąc podjąć decyzji.

Aktualnie w karcie figuruje moja ulubiona w każdej postaci sałata owoce morza, spicy thai seafood, hossin seafood soba. Dzisiaj wybrałam jednak mięsne pozycje – bruchetta set, ryżowy makaron tajski z kurczakiem oraz chilli con carne.

Bruchetta set to mix smaków od sadzonego jajka z anchois, pieczarek z cebulką, chilli con carne po pomidor z bazylią. Fajna propozycja aby spróbować wariacji na temat zapiekanek.

 

MOMU Gastrobar
Makaron tajski zachwycał aromatem trawy cytrynowej oraz smakiem świeżych warzyw. Porcja była olbrzymia – prawie nie do przejedzenia.
MOMU Gastrobar
Chilli con carne miało delikatną konsystencję oraz odpowiedni zdecydowanie ostry pikantny smak – polecam.
MOMU Gastrobar

 

Porcje były duże, nawet bruchetta:) Obsługa miła i pomocna przy wyborze i opisie dań. Zdecydowanie wrócę tu jeszcze.
Rachunek za ww. dania jedzone przez dwie osoby plus woda, kawa i szklanka Johnnie Walker Black Label (na trawienie) wyniósł 90 zł
.
.
[edit] W połowie 2016 roku MOMU zmieniło wystrój lokalu oraz menu, przechodząc na dania głównie mięsne. Po zmianach byłam tam raz i już wracać nie zamierzam.
.

.

Informacje dodatkowe:
dojazd i parkowanie – w tygodniu w okolicach Placu Teatralnego ciężko jest zaparkować, w weekend jest lepiej
rezerwacja stolika – polecam rezerwację
godziny otwarcia:
pon – nd od 11:00 do 01:00 w nocy
MOMU Gastrobar (wwwFacebook) – Warszawa, ul. Wierzbowa 11
tel: +48 506 100 001