Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Herbińskie Pierożki

Chińskie pierożki przygotowywane na parze są ostatnio jednym z naszych ulubionych dań. Jeżeli tylko mamy okazję jemy je nawet na śniadanie. Nasze ulubione „pierogowe” miejsca w Warszawie to Parnik (opis znajdziecie tutaj) oraz Bali Cafe & Dim Sum House (opisane tutaj). W tygodniu, późnym popołudniem, pojechaliśmy przetestować nowy lokal o polsko brzmiącej nazwie Herbińskie Pierożki – serwujący ulubiony przysmak mieszkańców chińskiego miasta Herbin założonego przez Polaków (i pochodzenie nazwy zostało wyjaśnione:)Herbińskie Pierożki to bar z kilkoma miejscami siedzącymi w środku, który w upalne dni pozostawia szeroko otwarte drzwi tak aby parą nie podusić klientów. W menu królują oczywiście pierożki – można zamówić przygotowane na parze lub usmażone – z farszem warzywnym, z krewetkami i selerem, z wieprzowiną, indykiem oraz różnymi do nich dodatkami. Te farsze znamy już z Parnika:). Oprócz pierożków są też sałatki (moje ulubione algi morskie oraz wakame, ale też kimchi i pikantny ogórek z czosnkiem) oraz zupy – wonton, miso, ramen oraz pikantno-kwaśna. Byliśmy już bardzo głodni – oto co zamówiliśmy:

obowiązkowo sałatki wakame (8,00) – z sosem sojowym i sezamem, algi morskie (8,00) – posypane sezamem i polane słodkim sosem oraz lekko pikantna kimchi (6,00). Ja na początek zamówiłam zupę miso (6,00) – z tofu, algami oraz szczypiorkiem – nic nadzwyczajnego.

 

Herbińskie Pierożki

M wybrał zupę wonton (10,00) – z pięcioma pierożkami i szczypiorkiem. Była bardzo przeciętną ale porównujemy ją do tej podawanej w Toan Pho na Chmielnej (opis znajdziecie tutaj), dla której już od kilku lat nie znaleźliśmy konkurencji.

 

Herbińskie Pierożki

zamówiliśmy oczywiście pierożki (12,00 za 10 szt.) – w koszyczku pół na pół krewetki z selerem naciowym oraz warzywne (kapusta pekińska, marchewka, grzyby Mun). I niestety muszę przyznać, że pierożki były dużo mniejsze niż się spodziewaliśmy a dodatkowo na brzegach twarde i suche. Nie na tyle dobre, żeby po nie wracać.

 

Herbińskie Pierożki

Coż – Herbińskie Pierożki nie zaskarbiły sobie naszej sympatii – a to dlatego, że mamy porównanie do innych miejsc w Warszawie, w których zjeść można lepiej – dużo lepiej.

informacje dodatkowe o Herbińskie Pierożki:

dojazd i parkowanie – przed pawilonami, w których ulokowany jest bar, znajduje się duży bezpłatny parking

rezerwacja miejsc – niemożliwa – to jest chiński bar

płatność – tylko gotówka

godziny otwarcia:
codziennie od 11:00 do 21:00

Herbińskie Pierożki – Al. Wilanowska 363 lok. 45, Warszawa, Mokotów
tel: +48 883 451 999

mapa dojazdu: