Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Bali Cafe & Dim Sum House w Galerii Mokotów (Zamknięta)

Nasze ostatnie weekendowe wyjście do kina zostało poprzedzone śniadaniem w Bali Cafe & Dim Sum House. Ta kawiarnia/ restauracja otworzyła swój kolejny lokal w Galerii Mokotów w połowie grudnia 2013 roku (pozostałe mieszczą się w CH Złote Tarasy i CH Blue City). W planach mieliśmy zjedzenie śniadania w jednej z sąsiednich piekarni, które oprócz wypieków oferują również sałaty, jajka, owsianki. Ale jak tylko wypatrzyłam śniadaniową ofertę w Bali Cafe decyzja o spożyciu azjatyckiego śniadania zapadła.

Bali Cafe & Dim Sum House mieści się na ostatnim piętrze CH Galeria Mokotów w Warszawie w odnowionej części gastronomicznej zwanej Aleją Smaków. Wystrój lokalu utrzymany jest w tej samej stylistyce co pozostałych kawiarni Bali Cafe & Dim Sum House – ciemne drewno na podłodze i w meblach, miękkie fotele obite żółtą, białą lub czarną tkaniną, obrazy Buddy zdobiące ściany oraz figurki stojące na stołkach i szafkach. Kawiarnia jest średnich rozmiarów z częścią stolików ukrytych w jej głębi oraz w przeszklonej części z widokiem na parking – stoliki one dobrze izolowane od tłumów przechadzających się po galerii.

W menu Bali Cafe & Dim Sum House znajdziemy przede wszystkim różnorodne zestawy azjatyckich pierożków dim sum przygotowywanych na parze i podawanych w bambusowych koszykach. Ale oprócz pierożków w karcie widzimy balijskie curry (do wypróbowania przy kolejnej wizycie:), mule w kilku wariantach podania (np. klasyczne w białym winie i czosnku lub azjatyckie z trawą cytrynową, limonką, galangalem), koktajle proteinowe oraz cel naszej wizyty czyli potrawy śniadaniowe (quiche, owsianka). M wybrał owsiankę, koktajl z jagód acai i kawę, ja pierożki dim sum i zieloną herbatę:)
owsianka (15,90) – owsianka na mleku kokosowym – gęsta, pachnąca cynamonem i kokosem, przepyszna:)
Bali Cafe & Dim Sum
zestaw dim sum Singapur (na zdjęciu duży zestaw 12 szt. – 39,00) – w zestawie znajdują się pierożki krewetkowo-warzywne Shao-Mai i Hong Kong, krewetkowo-rybne Crystal, warzywne z Bok Choy, krewetkowe Won-Ton oraz warzywa na parze. Pierożki były świeże i delikatne, w miękkim cienkim cieście, bardzo smaczne:)
Bali Cafe & Dim Sum
koktajl z jagód acai (25,00) – przygotowywany ze świeżych owoców i soku z acai. Brazylijska jagoda acai jest bogata w witaminy B1, B2, B3, E, C, fosfor, wapń, białko, kwasy omega 6 i omega 9, korzystnie wpływa na zarządzanie cholesterolem, układ trawienny, układ odpornościowy, na skórę.
Bali Cafe & Dim Sum
Bali Cafe & Dim Sum House to dobre miejsce na pożywne niestandardowe śniadanie czy lekki i zdrowy lunch. Na pewno jeszcze tu wrócę:)

informacje dodatkowe o Bali Cafe & Dim Sum:

dojazd i parkowanie – najlepiej na ostatnim piętrze parkingu w Galerii Mokotów. W weekendy parking jest bezpłatny, w tygodniu nie trzeba płacić za pierwsze trzy godziny parkowania
rezerwacja miejsc – nie jest możliwa
godziny otwarcia:
codziennie od 09:00 do 22:00
płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard, American Express
Bali Cafe & Dim Sum House – CH Galeria Mokotów, ul. Wołoska 12, Warszawa Mokotów
tel: +48 519 051 541
mapa dojazdu:
 


Wyświetl większą mapę