Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Poznań – Sofa Cafe & Lunch | bardzo zdrowo i smacznie

W tym roku w dniach 3-4 maja odbyła się w Poznaniu VII edycja akcji „Poznań za pół ceny”. Pech chciał, że planowaliśmy spędzić w tym mieście jeszcze sobotę  i musieliśmy się nieźle nagimnastykować żeby znaleźć kawiarnię, która nie uczestniczy w tym wydarzeniu. Nie żebym była przeciwna samej inicjatywie – uważam, że bardzo dobrze jest promować miasto poprzez hotele, restauracje oraz muzea i zachęcać niższą cenę turystów oraz mieszkańców miasta do wyjścia z domu i spróbowania smaków w miejscach, do których być może często nie chodzą. Ja jednak nie lubię kolejek i czekania na zamówienie a tak większość restauracji w te dni wyglądała. Na szczęście trafiliśmy do Sofa Cafe & Lunch – na wczesny lunch.

Sofa Cafe & Lunch to malutka kawiarnia/ restauracja na ulicy Żydowskiej w Poznaniu. Przytulnie urządzona – pełna bibelotów, detali, które sprawiają, że jest tu miło, ciepło, słodko, nastrojowo. I chociaż preferuję wnętrza surowe i industrialne to w Sofie znalazłam zaciszny kąt i w bajkowej atmosferze zjadłam zdrowy, przepyszny lunch.
Sofa Cafe
Sofa Cafe & Lunch w swoim menu w bardzo przystępnych cenach oferuje zupy kremy (9,00), naleśniki francuskie wytrawne i słodkie (18,00), sałatki (19,00 – 22,00), bruschetty (14,00 – 16,00), crumble – owoce zapiekane pod kruszonką  (14,00) oraz przepyszne placki z kaszy gryczanej i cukinii – to na nie właśnie skusiliśmy się tego dnia.
placki z kaszy gryczanej (19,00) – z oscypkiem i sosem salsa, podane ze szpinakiem i słonecznikiem. Placki przygotowane zostały na świeżo bez użycia mąki pszennej, do tego użyto do ich przyrządzenia nie prażonej kaszy – były pyszne, sycące i przede wszystkim bardzo zdrowe.
Sofa Cafe
placki z cukinii (18,00) – przygotowane również na świeżo, bez mąki. Soczyste, smaczne i bardzo zdrowe.
 
Sofa Cafe
 
domowe wino (13,00), woda (10,00), kawa (6,00)
Sofa Cafe
Sofa Cafe & Lunch to dobre miejsce na zdrowy lunch lub po prostu zdrową przekąskę, a może na przystanek na kawę w trakcie zwiedzania Poznania? Warto tu przysiąść chociaż na chwilę i chłonąć spokojną, niemal bajkową atmosferę tego miejsca.

informacje dodatkowe o Sofa Cafe:

płatność – karta, gotówka
rezerwacja miejsc – warto
godziny otwarcia:
codziennie od 11:00 do 23:00
Sofa Cafe & Lunch  – ul. Żydowska 30, Poznań
tel: +48 606 280 636, +48 508 228 183
mapa dojazdu: