Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Ramen Amen Bar | wyłącznie dobra szama | ZAMKNIĘTY

Ramen Amen Bar na Kruczej w Warszawie to nowe miejsce (ogólnie mówiąc z kuchnią azjatycką) serwujące, zgodnie ze swoją nazwą, zupy ramen – japoński fast food czyli rosół z makaronem i przeróżnymi dodatkami. Ale oprócz zup ramen można jeść tu również dania tajskie – zupy tom yam z tofu, kurczakiem czy krewetkami oraz makaron pad thai. Ciekawy jest ten miszmasz kulinarny oraz filozoficzny – na ścianie widnieje bowiem wymalowany Latający Potwór Spagetti – aż się ciśnie na usta soczyste WTF.

 

Lokal jest niewielki, sufit i ściany wyłożone zostały „stylową” (w poprzedniej epoce) – boazerią a większość miejsc siedzących znajduje się przy (aż trzech) socjal stołach – czy to na pewno dobry pomysł na zmuszanie klientów do siedzenia w ścisku i zaglądania sobie w talerze? Okazało się, że w trakcie naszej wizyty socjalizacja przydała się – większego ubawu przy jedzeniu nie miałam od dawna.
Ramen Amen Bar
Zamówienie złożyliśmy przy barze – obsługująca nas kelnerka zanotowała sobie zamówienie na kartce po czym pobrała zapłatę – gotówką (terminala i kasy fiskalnej jeszcze nie było). Na całe nasze szczęście potrafimy rozróżnić azjatyckie dania i nie daliśmy sobie wcisnąć potraw zamówionych przez innych klientów. Generalizując – Ramen Amen Bar to totalny chaos panujący w obsłudze – żaden z zajętych stolików nie dostał tego co zamówił w oczekiwanej kolejności i zamówionych potrawach (drugie WTF). To nas w sumie rozbawiło (sąsiadów przy stole również), prowadziliśmy nawet statystykę trafności podania – wyszło 50/50. Niewątpliwym plusem Ramen Amen Baru jest natomiast kuchnia – wyraźna, aromatyczna, prosta, smaczna. To ona broni całego miejsca i jest świetnym przykładem na to, że obsługa i wystrój stoją na drugim miejscu gdy kuchnia jest dobra.
pikantna sałatka amen salad (12,00) – makaron sojowy, warzywa, grzyby, orzeszki, słodko-pikantny sos. Warta zamówienia.
Ramen Amen Bar
pierożki na parze (18,00 zł mała porcja czyli 4 sztuki) – poprawne w smaku, nie powalające na kolana – ale ta cena??? (kolejne WTF)
Ramen Amen Bar
zupa tom yam ram z tofu (19,00) – lekko pikantna, bardzo kokosowa, z „ciekawymi” dodatkami – np. świeżym ogórkiem – kompletnie nie pasującym do tego dania (to jest moja osobista subiektywna opinia)
Ramen Amen Bar
pad thai z krewetkami (35,00) – bardzo dobry, jeden z lepszych jedzonych w Warszawie, i chyba jeden z droższych
Ramen Amen Bar
zupa ramen miso (10,00 – mała porcja) – z tofu, miso i makaronem shirataki podanym na życzenie. Możliwość wyboru rodzaju makaronu do podawanych dań bardzo chwalę:) Zupa była delikatna w smaku, tylko lekko słona.
Ramen Amen Bar
malowidło ścienne – Latający Potwór Spagetti – yhy
Ramen Amen Bar
Ramen Amen Bar to niewątpliwie miejsce broniące się dobrą, choć drogą jak na barowy standard lokalu kuchnią. Do chaotycznej obsługi należy tu nabrać cierpliwości, czujności i nastawić się na długie czekanie na nie swoje dania. Przy odbieraniu zamówienia (przy stolikach) warto posiadać umiejętność rozróżniania zamówionych potraw. Miejsce nadaje się na szybki lunch i spotkania w większych grupach.
UWAGA:
Ramen Amen Bar nie podaje jeszcze alkoholu ale można przynieść swoje piwo plus poproście przy kasie o paragon – niech to będzie jedynie wypisana ręcznie kartka ale przyda się Wam przy udowadnianiu obsłudze tego co zamówiliście.

informacje dodatkowe o Ramen Amen Bar:

ZAMKNIĘTY
dojazd i parkowanie – przy Kruczej trudno o wolne miejsce parkingowe w tygodniu oraz w weekendy
płatność – tylko gotówka, terminal płatniczy ma się wkrótce pojawić
godziny otwarcia:
pon – pt – 12:00 – 22:00
sob – nd – 13:00 – 21:00
Ramen Amen Bar – (Facebook) – ul. Krucza 23/31, Warszawa Śródmieście
tel: +48 570 391 680
mapa dojazdu:

1 Discussion on “Warszawa – Ramen Amen Bar | wyłącznie dobra szama | ZAMKNIĘTY”
  • ale to oszustwo jest. oni nawet nie wiedza co to jest ramen… podawać "szklany" makaron ryżowy do cienkiego wywaru?? no prosze cię!