Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Poznań – w Bagels & Friends na śniadanie

W trakcie styczniowego weekendu w Poznaniu szukaliśmy przyjemnego miejsca z ciekawym śniadaniowym menu. Czasami w trakcie wyjazdów decydujemy się na hotelowe śniadanie – jest na miejscu, zaraz po przebudzeniu – choć przeważnie wszędzie takie same i niestety tylko do 10:00 (no najwyżej do 11:00) – jak tu się wyspać? Wybór padł na Bagels & Friends, w którego ofercie są oczywiście bajgle ale również sałaty i proste pozycja lunchowe. Lokal znajduje się na terenie odrestaurowanych koszarów wojskowych w City Park w Poznaniu. 

 

Bagels & Friends to dosyć duża restauracja – gotowa pomieścić kilkadziesiąt osób. W wystroju dominuje drewno – lakierowane lub bielone. Nam pomimo tłoku i bez rezerwacji udało się znaleźć miejsce przy oknie – na wygodnych miękkich ławkach.

Ja do Bagels & Friends przyjechałam na bajgla z łososiem i serkiem – jak mi coś smakuje to zamawiam aż do znudzenia:) M wybrał owsiankę oraz jajecznicę – oczywiście bajgiel był do niej dodatkiem. Standardowo poprosiliśmy o mix sałat (po 5,00)
bajgiel z łososiem (29,50) i kremowym serkiem. Bułkę można wybrać z kilku rodzajów pieczywa – ja wybrałam bajgla razowego bio
Bagels & Friends
owsianka królewska (19,00) na mleku ryżowym, z żurawiną i orzechami. Coraz częściej trafiamy na miejsca, które nie używają krowiego mleka do owsianki – ku uciesze mojej i pewnie wszystkich tych którzy nie mogą pić zwierzęcego mleka – w końcu możemy zajadać się owsianką nie tylko w domu
Bagels & Friends
jajecznica z pomidorami (16,50) podawana z bajglem (M wybrał razowego bio)
Bagels & Friends
Bagels & Friends to bardzo przyjemne miejsce na smaczne śniadanie (w naszym przypadku idealne miejsce na późne śniadanie, które w weekendy jadamy przeważnie po 12:00:), z miłą i szybką obsługą. Polecam śpiochom ale i każdemu kto woli zjeść poranny posiłek poza domem (lub zamówić na wynos do domu) no i oczywiście lubi bajgle.

informacje dodatkowe o Bagels & Friends:

dojazd i parkowanie – najlepiej wjechać na parking w City Park – bramą na rogu Wyspiańskiego i Wojskowej. Pierwsze 45 minut parkowania jest bezbezpłatne
rezerwacja miejsc – możliwa
płatność – gotówka, karta VISA, Mastercard
godziny otwarcia:
pon – pt – 08:00 – 19:00
sob – 09:00 – 18:00
nd – 10:00 – 17:00
Bagels & Friends – ul. Wyspiańskiego 26, teren City Park, Poznań
tel: 61 222 3940
mapa dojazdu:


Wyświetl większą mapę

2 Komentarzy w dyskusji
“Poznań – w Bagels & Friends na śniadanie”
    • Wybrałam akurat najdroższego – Lox Bagel. Ale większość jest w granicach 17,50 – 23,00. Najprostszy z masłem lub serkiem za 10,00.