Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Piekarnia Vincent – na śniadanie przed kinem w Arkadii

Jestem łakomczuchem uzależnionym od warzyw i owoców morza. Do tego jestem kino i serialo-maniaczką – aktualnie oglądam ponad dwadzieścia seriali a oprócz tego kilka razy w miesiącu siedzę w kinie (jeżeli tylko znajdę coś wartego obejrzenia na dużym ekranie:) Trochę tych nałogów się nazbierało – ale na szczęście nie są one groźne dla zdrowia i życia. Do kina najczęściej chodzę w weekendy na poranne seanse – wolę jak sala jest pusta a o tej porze nie ma zbyt wielu chętnych na filmy. A jeżeli nie zdążę zjeść śniadania w domu szukam miejsca na zdrowy początek dnia w pobliżu kina. Jednym z takich miejsc jest francuska Piekarnia Vincent w Galerii Handlowej Arkadia.

I nie myślcie, że zmieniłam zdanie i zaczęłam jeść pieczywo – o nie:) W piekarni Vincent oprócz francuskich wypieków można zjeść sałaty (np. z łososiem, mozzarellą) oraz quiche m.in. z brokułami, pomidorami, szpinakiem, serem kozim. Do tego zielona herbata, kawa, świeżo wyciskany sok – może to nie jest szczyt kulinarnych marzeń ale zdrowe pożywne śniadanie gwarantowane.
Piekarnia Vincent w Arkadii to dwupoziomowy lokal mieszczący się na partnerze (wejście od strony fontanny). W lecie otwierany jest również ogródek na dworze, w którym jest dużo chłodniej niż w środku na antresoli (antresola nagrzewa się od kuchni).
Vincent – wypieki – bagiety, chleby, drożdżówki, ciastka na słodko i słono
Piekarnia Vincent
Ostatnio w Vincent na śniadanie zamówiłam quiche ze szpinakiem a M z brokułami. Do tego zieloną herbatę i kawę.
quiche ze szpinakiem (15,00) – quiche podawana jest na ciepło z sałatą (czasami jest do sałata lodowa z ogórkiem, pomidorem, oliwkami) – tego dnia była to sałata z ogórkiem i papryką
Piekarnia Vincent
quiche z brokułami (15,00) – duży kawałek quiche podgrzany w piecu, również podany z sałatą
Piekarnia Vincent
Sałata czy quiche na śniadanie w piekarni Vincent jest zdecydowanie lepszym i smaczniejszym wyborem niż oferta fastfoodów dostępnych w galerii handlowej.
Za opisane quiche oraz kawę i herbatę zapłaciliśmy 51,00 zł
informacje dodatkowe:
dojazd i parkowanie – Galeria Handlowa Arkadia mieści się przy rondzie „Radosława”. W galerii dostępny jest dwupoziomowy bezpłatny parking
rezerwacja miejsc – nie jest wymagana
godziny otwarcia:
pon – sob – 08:00 – 22:00
nd – 08:00 – 21:00
Cafe Piekarnia Vincent – Centrum Handlowe Arkadia, ul. Jana Pawła II 82, Warszawa Wola
tel: 22 351 98 35
mapa dojazdu:


Wyświetl większą mapę

 
 
Cafe Vincent mieści się również na ul. Nowy Świat 64 w Warszawie