Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Monique Bakery & Wine w Galerii Mokotów

W odnowionej w trakcie ostatnich wakacji strefie gastronomicznej, zwanej teraz Galerią Smaków, na ostatnim piętrze Galerii Mokotów w Warszawie mieści się Monique Bakery & Wine – niektórym znana już z Juraty. Ja zaglądam tu czasami w weekendy rano przed seansem w kinie – powód jest bardzo prozaiczny – o 10:00 w sobotę i niedzielę nie ma tu jeszcze tłumów, mogę zatem zjeść w spokoju śniadanie oraz obejrzeć film – również w spokoju. To co mnie urzekło w tym miejscu to ciekawy rozkład lokalu – część stolików mieści się w przeszkolonej części – niby oranżerii – wprawdzie z widokiem na parking ale rano mocno nasłonecznionej i ze wspaniałą zieloną ścianą roślin.

Monique Bakery & Wine jest miejscem, w którym można zjeść zdrowe śniadanie przygotowane ze świeżych składników – mamy do wyboru pieczywa, owoce sezonowe oraz wariacje na temat jaj:) Jajecznice i omlety przygotowywane są w piecu – bez użycia tłuszczu. Oprócz tego w menu znajdziemy kanapki, sałaty a nawet pierogi i hamburgery – miejsce jest przygotowane do obsługi gości przez cały dzień.  Dodatkowo, jak sama nazwa miejsca wskazuje, do jedzenia możemy zamówić lampkę wina:)

Ostatnie nasze śniadanie składało się z omletów wypieczonych w piecu, do których podawane są sałaty oraz pokaźny kosz pieczywa. Zamówiliśmy do tego koktajle ze świeżych owoców – ja grejpfrut a M mix malin, mango, liczi, marakui, pomarańczy i limonki. Nie mogłam powstrzymać się od zamówienia kieliszka chardonnay:)
omlet z fetą, papryką i ziołami (18,00) – wypiekany w piecu bez tłuszczu
Monique Bakery
omlet z szynką i serem kozim (18,00) – również z pieca bez tłuszczu
Monique Bakery
sałaty i kosz pieczywa podawane do omletów – świeża sałata z wyraźnym w smaku vinegrette. Pieczywo jest rewelacyjne:)
Monique Bakery
koktajle ze świeżych owoców – grejpfrut (18,00) oraz mix z malinami, mango, liczi, marakują, pomarańczą i limonką (23,00)
Monique Bakery
kieliszek chardonnay
Monique Bakery
ściana liści i stoliki w oranżerii
Monique Bakery
Monique Bakery & Wine jest przyjemnym miejscem na śniadanie, lunch czy niezobowiązującą kolację:) Ceny nie należą wprawdzie do niskich ale warto zapłacić za duże porcje zdrowego jedzenia w ładnie urządzonym miejscu – co jest rzadkością w galeriach handlowych.
Za opisane dania i napoje zapłaciliśmy 77,00 zł
Informacje dodatkowe:
dojazd i parkowanie – w weekendy nie ma problemu z parkowaniem – parking W Galerii Mokotów był bezpłatny.
rezerwacja stolików – rano nie ma problemy z dostępnością stolików.
godziny otwarcia:
codziennie od 10:00 do 22:00
Monique Bakery & Wine (Facebook) – Galeria Mokotów w Warszawie, ul. Wołoska 12
tel: 22 541 37 55