Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Boscaiola Ristorante – wzorcowa kuchnia śródziemnomorska na Powiślu

Już pierwsza wizyta w Restauracji Boscaiola wzbudziła mój zachwyt – kolejne były tylko lepsze – tak, że miejsce to na stałe wpisane zostało na moją listę ulubionych restauracji z kuchnią śródziemnomorską w Warszawie. Boscaiola ma na Powiślu swoje dwie odsłony – pasjonaci pizzy powinni skierować się do pizzerii na ul. Dobrej 56/66 (wejście z rogu Lipowej i Wybrzeża Kościuszkowskiego), pozostali do restauracji na Wiślanej 8 (róg Wiślanej i Browarnej). Ja oczywiście zawsze wybieram restaurację:)

 
Jak przystało na Powiśle znalezienie miejsca parkingowego nie należy tu do łatwych – ale udało się:) Tego dnia nie mieliśmy w planach stołowania się w Boscaiola ale stolik dla dwóch osób jakby czekał na nas:) Po szybkim zapoznaniu się z menu wypisanym kredą na tablicach nad kuchnią i barem mogliśmy już tylko czekać na zamówione dania. Boscaiola Ristorante nie ma stałego menu – każdego dnia jest ono komponowane z dostępnych u dostawców, świeżych produktów i muszę przyznać zawsze jest rewelacyjne.
 Zupą dnia był krem z pomidorów – niby ten sam w każdej restauracji ale jednak zawsze inny – tu gładki i kremowy z nutą kwasowości i jednocześnie słodyczą pomidorów. Ponieważ miłośnikami mięsa nie jesteśmy wybraliśmy owoce morza – ja spagetti vongole a M czarne tagiatelle z owocami morza. Do tego sałatę z karczochami i dla mnie kieliszek Pinot Grigio – obowiązkowy do takiego zestawu dań.
krem z pomidorów (12,00)gęsty, kremowy, sycący i rozgrzewający po kilkugodzinnym spacerze.
Restauracji Boscaiola
spagetti vongole (40,00) – świetny, dobrze przyrządzony makaron ze świeżymi małżami
Restauracji Boscaiola
czarne tagiatelle z owocami morza (60,00) – kucharz nie szczędził w nim czosnku – co bardzo mu się chwali:)
Restauracji Boscaiola
sałata z karczochami (30,00) – okazałą się sporych rozmiarów porcją sałaty z pomidorami, karczochami i marynowaną cebulką.
Restauracji Boscaiola
Muszę przyznać, że podczas składania zamówienia nie sądziłam, że ciężko mi będzie zmierzyć się z zupą i spagetti – jednak tak się właśnie stało, zatem ostrzegam – Restauracja Boscaiola nie podaje małych porcji
Jeszcze krótki opis lokalu – średniej wielkości, przestrzenny i dosyć jasny dzięki ścianie okien. Ze stolików przy oknach roztacza się widok na Park Kazimierzowski – piękny o tej porze roku. W lecie można usiąść na zewnątrz przy stolikach ustawionych wzdłuż restauracji – ruch na Browarnej nie jest zbyt duży więc przejeżdżające samochody nie przeszkadzają w delektowaniu się doskonałymi w tym miejscu daniami kuchni śródziemnomorskiej.
Za opisane dania zapłaciliśmy 174,00 zł – warto było
Informacje dodatkowe:
dojazd i parkowanie – parkowanie w tej okolicy jest utrudnione
rezerwacja stolika – warto zarezerwować
godziny otwarcia:
codziennie od 10:00 do 22:00
Boscaiola  – ul. Wiślana 8, Warszawa Powiśle
tel: 22 828 14 34
2 Komentarzy w dyskusji
“Boscaiola Ristorante – wzorcowa kuchnia śródziemnomorska na Powiślu”