Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Domowa atmosfera w Niezłe Ziółko

We wrześniu na rogu Kruczej i Wilczej w Warszawie progi swoje otworzyła restauracja i zarazem kawiarnia Niezłe Ziółko. Nie zwlekałam z odwiedzinami i udałam się tam razem z przyjaciółką już w pierwszym tygodniu po otwarciu. Lokal jest niewielki – z barem, wydzieloną częścią kuchenną, kilkoma stolikami i stołkami barowymi przy oknie oraz niewielką antresolą. Wykończony został w kolorach pastelowej pistacji i bieli, które przeplatają się w meblach i bibelotach, tworząc atmosferę przyjazną i niemalże domową – jak u babci – w tylko pozytywnym znaczeniu. Kiedyś jeszcze wpadnę do Niezłe Ziółko na śniadanie.

W menu Niezłe Ziółko serwuje same smakołyki wymieniona i opisane na czarnych tablicach (must have w każdej nowej restauracji:). Mamy menu śniadaniowe, sałatowe, zupę dnia, koktajle ze świeżych owoców i warzyw. Nie udało mi się jeszcze dotrzeć do restauracji Niezłe Ziółko w porze śniadaniowej, ale pewne południe i jeden wieczór zostały zagospodarowane pysznymi sałatami i rozmową z sympatycznym właścicielem, który z pasją opowiada o zdobywaniu świeżych i najwyższej jakości składników na potrawy, gotowaniu i przyprawianiu oraz pomysłach na menu.
 Ostatnio zabrałam M do restauracji Niezłe Ziółko na lunch. Zaczynam wierzyć w nasze wyjątkowo dopisujące ostatnio restauracyjne szczęście ponieważ tym razem udało nam się trafić na zupę:) a zupa w Niezłe Ziółko jest towarem luksusowym i w porze lunchu niekiedy już deficytowym – bo niezwykle lubianym i popularnym:) Tego dnia podawany był krem z kurek – gęsty, aromatyczny, doprawiony papryką:) Jako dania główne wybraliśmy sałatę rzymską z łososiem (moja ulubiona w tym miejscu) oraz sałatę z kozim serem i burakami. Na deser – koktajle Mowa Trawa z jabłek, bananów i jarmużu:)
krem z kurek (7,00) – to gęsta, aromatyczna zupa z nutą pikanterii – jak się okazało doprawiona papryką:)
Niezłe Ziółko na śniadanie
sałata rzymska (16,90) – z aksamitnym, rozpływającym się w ustach łososiem, podawana z grzankami i sosem na bazie jogurtu
Niezłe Ziółko na śniadanie
sałata z kozim serem i burakami (16,90) – prosta, niewymyślna, ze świeżych składników dzięki czemu smaczna
Niezłe Ziółko na śniadanie
koktajl Mowa Trawa (13,00) z jabłka, bananów i jarmużu. Jarmuż jest odmianą kapusty warzywnej, zawierającą silne przeciwutleniacze, bogatą w witaminy K i C, wapń oraz żelazo. Może być dodatkiem do potraw lub spożywany w postaci soku.
Niezłe Ziółko na śniadanie
Niezłe Ziółko jest miejscem o wielkim uroku i smacznym menu, którego właściciel stawia na produkty świeże i najwyższej jakości, to miejsce do którego będę często wracać.
Na miejscu w Niezłym Ziółko można zaopatrzyć się w przetwory – powidła, musztardy, oliwy, a nawet smalec – warto przejrzeć ofertę kredensu:)
Za opisane potrawy plus kawę (wg. M wyśmienitą) zapłaciliśmy 80,00 zł
Informacje dodatkowe:
 
dojazd i parkowanie – parkowanie jest utrudnione jak to na Kruczej
rezerwacja stolików – stoliki są raczej dostępne – ja w południe i wieczorem nie miałam problemu z wolnym miejscem:) jak jest w porze śniadaniowej – jeszcze nie wiem.
godziny otwarcia:
codziennie od 12:00 do 22:00
Niezłe Ziółko (Facebook) – ul. Krucza 17, Warszawa
tel: +48 664 844 439
2 Komentarzy w dyskusji
“Domowa atmosfera w Niezłe Ziółko”