Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Jak zrobić smaczne i szybkie śniadanie? Sprawdź 4 przepisy dla całej rodziny!

Bułka z szynką na śniadanie? To faktycznie jeden z szybszych sposobów na przyrządzenie porannego posiłku, ale trudno nazwać go pełnowartościowym. Zamiast niego proponujemy cztery inne wersje śniadań. Wszystkie można przyrządzić szybko i na wiele sposobów.

Tosty z serem

Tosty z serem to w zasadzie tylko przykład, bo opiekane kromki chleba można jeść na wiele różnych sposobów. Tost z serem lub szynką to zaledwie początek. Kto spróbuje, ten bardzo szybko zacznie szukać innych produktów, które można położyć na ciepłe pieczywo. Podpowiadamy, że dobrze sprawdzą się twarde warzywa, które można jeść na surowo, np. ogórek lub papryka. Dobrym wyborem będą sery pleśniowe lub topione, pasztety i pasty. Na ciepłych tostach można rozsmarować też pesto lub masło orzechowe.

Toster TO265 NELE umożliwia regulowanie stopnia opiekania tostów. Można zadecydować, czy mają być lekko, czy też mocno spieczone i jak bardzo mają być chrupkie. Sam sposób pieczenia nie ma wpływu na dobór dodatków.

Jajka na twardo

Jajka na twardo trzeba oczywiście potraktować jak hasło. Nie proponujemy jedzenia samych jajek na śniadanie. Natomiast po jaja warto sięgnąć ze względu na zawarte w nich białka, cholesterol i witaminy.

Z czym można jeść jajka? W Polsce zwykle jada się je z majonezem, ale to tradycja, którą warto przełamywać na różne sposoby. Jajko na twardo może być dodatkiem do kanapek, sałatek lub robionych na szybko przekąsek.

Jeśli korzystamy z dobrodziejstwa, jakim jest jajowar EM101C, możemy zadecydować, czy na pewno chcemy jajko na twardo. W tym urządzeniu można je przygotować też na miękko lub półmiękko. W takim wypadku naturalnym wydaje się sięgnięcie do klasyki, czyli serwowanych na śniadanie jajek po wiedeńsku.

Opiekane kanapki

Opiekane kanapki często mylone są z tostami, jednak jedyne co je łączy to pieczywo tostowe.

Sposób przyrządzania jest zupełnie inny, inny też jest efekt. O ile w przypadku tostów na ciepłe pieczywo kładzie się zimne dodatki, to w przypadku opiekanych kanapek między dwie kromki chleba wkłada się dodatki (tu raczej nie wchodzi w grę masło orzechowe i inne produkty, które źle znoszą wysokie temperatury) i całość piecze w opiekaczu. Tak przygotowane kanapki są bardzo ciepłe, nawet gorące.

Jakie dodatki pasują do kanapek na ciepło? Klasyką jest ser, szynka i plaster ananasa. Jednak tu też można poszukać innych pomysłów. Do kanapek na ciepło pasują jajka, plastry wędzonych ryb, papryka pieczarki itp.

Owsianka z owocami

Owsianka to danie, którego niechlubną sławę najwyższy czas odczarować. Niestety często owsianka kojarzona jest po prostu z płatkami zalanymi ciepłym mlekiem.

To prawda, że same płatki owsiane nie mają dobrego smaku (w zasadzie w ogóle nie mają smaku), ale przecież nikt nie każe ich jeść bez dodatków. Jest dokładnie odwrotnie! To właśnie różnorakie dodatki nadają owsiance niepowtarzalny smak i czynią ją doskonałą propozycją dania śniadaniowego.

Co można dodać do owsianki? Absolutnie wszystko, poczynając od owoców (także konserwowych i suszonych, aż do bakalii.

Płatków owsianych nie trzeba zalewać mlekiem. Równie dobrze bazą dla owsianki może być jogurt, kefir lub maślanka. Jak najbardziej można sięgać po produkty smakowe.

Artykuł promocyjny.