Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Co warto zobaczyć w okolicach Interlaken | Szwajcaria

W drugim wpisie o tegorocznej podróży do Szwajcarii przedstawiam Wam kilka miejsc, które warto zobaczyć w okolicach Interlaken. Jak zwykle wrzucam dużo zdjęć. Jeszcze więcej możecie zobaczyć na moim Instagramie w Stories.

Poranek w Lucernie przywitał nas chłodem i deszczem a na szczycie góry Pilatus widoki przesłaniały chmury. Jednak było coś magicznego w tej pogodzie – pewna tajemniczość w otaczających górach. Tu znajdziecie więcej zdjęć z mojego pierwszego dnia podróży po Szwajcarii w sierpniu 2021 roku. Na szczęście w drugiej części dnia wyszło słońce.

W drodze do Interlaken

Po zjeździe kolejką z góry Pilatus wsiadłyśmy w pociąg jadący z Alpnachstadt w kierunku Brienz. Z biletami Swiss Travel Pass mogłyśmy swobodnie poruszać się pociągami na całej trasie tej podróży. Widoki z okna były bajeczne. To tylko jedno z wielu zdjęć, które zrobiłam z okna pociągu.

widoki z pociągu Szwajcaria

.

W miejscowości Brienz przesiadłyśmy się na statek płynący w kierunku Interlaken wzdłuż jeziora o nazwie Brienz. Chłodny i silny wiatr nie wygonił nas pod pokład. Widoki były zbyt zachwycające aby oglądać je przez szybę. Niestety zdjęcia nie oddają rzeczywistych kolorów mijanych zielonych stoków górskich i bajecznie turkusowej wody jeziora. Podróż trwała około 75 minut. Polecam wybrać statek zamiast pociągu chyba, że zależy Wam na czasie. Pociąg tą samą trasę do stacji Interlaken Ost pokona w około 20 minut.

statkiem w stronę Interlaken
zobaczyć w Interlaken
widoki ze statku do Interlaken

.

Co warto zobaczyć w Interlaken?

Interlaken to niewielka, malownicza miejscowość położona wzdłuż rzeki Aare, między jeziorami Brienz a Thun oraz otoczona górami. W jej centrum znajduje się charakterystyczna, równo skoszona polana wokół której ulokowano luksusowe hotele. Samo miasto jest bazą wypadową w okoliczne góry m.in. 'Wielką Trójkę”: Eiger, Monch i Jungfrau. Dla nas było bazą do wypadu kolejnego dnia na szczyt Schilthorn, ale o tym napiszę Wam w kolejnym wpisie.

Tymczasem zobaczcie jak bajkowe jest Interlaken.

polana w Interlaken
Kościół w Interlaken
Hotel Victoria Interlaken, Stare Casino, Koło widokowe i pomnik reżysera filmów Bollywood

.

Na smaczną kolację i lokalne wino wjechałyśmy działającą od ponad 100 lat kolejką terenowo-linową do ulokowanej na wzgórzu restauracji Harder Kulm. Z jej tarasu widokowego na wysokości 1322 mnpm rozciąga się widok na Interlaken, jeziora oraz okoliczne szczyty. Polecam wybrać się na górę – wjazd zajmuje jedyne 10 minut.

widok na jezioro Thun
Widok z Harder Klum na Jezioro Thun
zobaczyć Interlaken z góry
Widok z Harder Kulm na jezioro Brienz

Co jeszcze warto zobaczyć w okolicach Interlaken?

Kolejnego dnia tuż po śniadaniu wybrałam się z Edytą (autorką bloga Madame Edith) na poranny spacer do graniczącego z Interlaken miasteczka Unterseen.

Unterseen
Unterseen
zobaczyć w okolicy Interlaken

Nocowałyśmy w klimatycznym hotelu Hotel Interlaken:

Hotel Interlaken

.

W podróży do Szwajcarii wybrałam się na zaproszenie Edyty (blog Madame Edith) oraz Switzerland Tourism. Miałyśmy doborowe towarzystwo:

Przeczytajcie koniecznie kolejne wpisy ze Szwajcarii. O tym jak wjechałam na górę Schilthorn z lękiem wysokości oraz o warto zobaczyć na Szwajcarskiej Riwierze.