Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

48h w Sopocie – Polska na weekend

Przyszedł czas nadrobić podróżnicze zaległości i odpocząć po 16 miesiącach siedzenia w Warszawie. Wypad nad polskie morze był na moim pierwszym planie a przez 48h w Sopocie udało mi się zrelaksować i dobrze najeść. Oto moje polecane miejscówki na weekend w Sopocie.

Ostatni raz w Sopocie byłam zimą 2015 roku. Chłodna połowa maja 2021 roku oraz zamknięte restauracje (otwarte mogły być tylko ogródki) nie przyciągnęły do Trójmiasta wielu turystów. Dla mnie lepiej – tłumów nad polskim morzem nie lubię.

Bez względu na to, kiedy przyjedziecie do Sopotu oraz na jaką traficie pogodę polecam skorzystać z wielu uroków tego miasta.

Zapraszam na fotorelację.

48h w Sopocie

Obowiązkowe spacery po plaży

Molo w Sopocie od Molo w Gdyni Orłowie dzielą 4,1 km. Idąc plażą po zapadającym się piasku to jakby iść 8 km. Polecam spacerek – widoki są niezapomniane. Nie zapomnijcie przystanąć od czasu do czasu i głęboko wdychać rześkie, morskie powietrze.

Filmiki prosto z plaży znajdziecie na moim profilu na Instagramie w relacji z Sopotu. Oglądajcie je z dźwiękiem – szum morza działa terapeutycznie.

wejście na plażę
łabędzie na plaży
molo Gdynia Orłowo
Molo Gdynia Orłowo i wędkarze
48h w Sopocie  plaza

Czasem słońce czasem chmury – takie uroki polskiego morza

biały piasek polskich plaż

Drugi spacer warto zrobić w stronę Gdańska. Od Molo w Sopocie do Przystani Rybackiej i Baru Przystań to 1,3 km plażą.

Przystań Rybacka w Sopocie
Bar Przystań w Sopocie

.

Sopockie lasy

Chwilę wytchnienia od przedzierania się przez piaski plaży da Wam spacer lasem i ścieżkami wytyczonymi wzdłuż plaży. Na szczęście w połowie maja nie było tu jeszcze komarów.

Las w Sopocie
Potok w lesie

.

Molo w Sopocie

To najdłuższe molo na Morzu Bałtyckim. Całe, z częścią spacerową od wejścia, mierzy 511,5 m. W głąb Zatoki Gdańskiej wchodzi na 458 m.

Widok z molo na plażę w Sopocie – wart jest każdej ceny. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 9,00 zł

48h w Sopocie - molo
wejście na Molo w Sopocie
48h w Sopocie - na końcu molo
Na końcu Molo
z molo na plażę
48h w Sopocie - pod molo
Przejście plażą pod Molo
Sopot widok na molo

.

Ulica Monte Cassino czyli Monciak

Spacerów po Monciaku nie muszę reklamować choć sama za nimi nie przepadam – to nie moje klimaty. Wykonałam dwa – z dworca PKP do hotelu i z powrotem. Przy ładnej pogodzie można wybrać się tutaj na lody.

Latarnia morska w Sopocie
Latarnia Morska w Sopocie
Plac zdrojowy
Widok z Monciaka na Plac Zdrojowy

.

Sopockie domy

Polecam zboczyć z Monciaka i zagłębić się w urocze sopockie uliczki. Ja polowałam na kolorowe, misternie zdobione domki.

48h w Sopocie - domki
Sopockie domy

.

Jedzenie w Sopocie

Śniadanie

Pierwszego dnia, późne drugie śniadanie i od razu wczesny lunch zjadłam przy dworcu PKP Sopot w Cały Gaweł. Śniadania podają tu codziennie do 13:00 a wybór jest zacny. Skusiłam się na jajka ze szparagami a potem na olbrzymich rozmiarów Laksa z boczniakami i tofu (z krewetek i jajka zrezygnowałam).

Cały Gaweł - śniadanie
3 grzanki z grillowanymi zielonymi szparagami – 34,00 zł
Cały Gaweł - laksa
Laksa z boczniakami, tofu (krewetkami i jajkiem) 48,00 zł

Przez kolejne 2 dni śniadania jadłam już w hotelu Sofitel Grand Sopot.

.

Na zupę rybną

Uwielbiam zupy rybne szczególnie jak nie są zabielane śmietaną. Te zabielane mleczkiem kokosowym lubię bardzo. Zupy rybne jadłam w trzech miejscach i wszystkie gorąco Wam polecam. Podaję je w kolejności jedzenia.

Zupa rybna z polskimi rybami, małżą sercówką oraz algami, zabielana mleczkiem kokosowym – 29,00 zł.
Zupa rybna zabielana mleczkiem kokosowym podana z warzywami i koperkiem – 29,00 zł
Zupa rybna z liściem kafiru. Z największą ilością ryb i owoców morza. Oryginalnie zabielana śmietaną (zrezygnowałam z niej) posypana koperkiem. 36,00 zł

.

Dobra rybka

Jak na rybkę w Sopocie to tylko do dobrych miejsc. Polecam restauracje:

  • Bulaj (tym razem jadłam tu tylko zupę)
  • Pelican
  • Restaurację w hotelu Sofitel Grand Sopot

Halibut w restauracji Pelican.

48h w Sopocie - rybka w Pelican
Halibut podany z konfiturą pomidorową, puree ziemniaczanym, brokułami, cukinią, marchewką – 49,00 zł

Dorsz w restauracji hotelu Sofitel Grand Sopot

Polędwica z dorsza z warzywami – 62,00 zł

Z daleka trzymajcie się od baru Na Fali (w pobliżu Baru Przystań). Podają tam paskudne, suche, smażone na oleju ryby. Nie wiem co mnie podkusiło (chyba duży głód) żeby tam zjeść suchego sandacza (40,50 zł), przekwaszoną kapustę (6,00 zł) i suche frytki (8,00 zł) a do tego zamówiłam równie paskudne Chardonnay (12,00 zł).

Sopot
Suchary w barze Na Fali

.

Nocleg w Sopocie

Moim planem na pierwszy wyjazd z Warszawy po tak długiej przerwie był Sopot i pokój z widokiem na Zatokę Gdańską. Wybrałam Sofitel Grand Sopot ze względu na lokalizację, SPA (miałam w planach zabiegi) oraz bardzo dobrze zaopatrzony bar (no tak).

W połowie maja jeszcze trwały ograniczenia dotyczące jedzenia w restauracji oraz zabiegów SPA. Śniadanie zamawiałam do pokoju, kolacje jadłam na tarasie a w SPA było dostępnych tylko kilka zabiegów.

Widok na Sofitel Grand Hotel z plaży
Bardzo zacny wybór mocnych alkoholi – whisky i rumy to moje ulubione alko. A kawowa nalewka Patron była idealnym uzupełnieniem śniadania.
W Grand SPA polecam zabiegi na cellulit i wygładzenie nierówności skóry nóg oraz pośladków Athletics – 380,00 zł za zabieg

Pokój w hotelu Sofitel Grand Sopot z pięknym widokiem na Zatokę Gdańską.

Takie widoki o 05:00 rano
Śniadanie z karty podane prosto do pokoju.

.

P.S.

Za pobyt w hotelu, SPA oraz jedzenie płaciłam sama. To nie jest post sponsorowany. Ten post zawiera linki afiliacyjne do booking.com.

.

Booking.com

.