Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Przyłącz się ze mną do akcji Podaruj Wigilię

Być może już o niej słyszełaś/ słyszałeś? A może dowiesz się o niej właśnie ode mnie. Coroczna akcja Podaruj Wigilię, organizowana przez Stowarzyszenie mali braci Ubogich, wspiera samotne osoby starsze w tym wyjątkowym okresie, kiedy bliskość drugiej osoby jest tak ważna. 

Wspólne kolędowanie

Co roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, Stowarzyszenie mali bracia Ubogich organizuje kolacje wigilijne dla swoich podopiecznych: samotnych starszych osób. Będą tam życzliwi ludzie, choinka, stół ze świątecznymi potrawami i Mikołaj. A cicha noc starszych i samotnych osób wypełni się serdecznością, ciepłem i bliskością.

.

Podaruj Wigilię

Stowarzyszenie ma pod opieką ponad 300 samotnych starszych osób w Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Pruszkowie. Wolontariusze odwiedzają podopiecznych bezpłatnie, ale organizacja Wigilii wraz z upominkiem to koszt 50 zł dla 1 osoby. Dzięki wpłacie osób życzliwych samotna starsza osoba ma szanse uczestniczyć w świątecznej kolacji z upominkiem. Ma okazję nie być sama w tym szczególnym okresie.

.

Już trzeci rok z rzędu

Wspieram finansowo akcję organizowaną m.in. przez to Stowarzyszenie. W tym roku postanowiłam i Tobie o niej opowiedzieć. Mam bowiem takie przekonanie, że im więcej osób o niej wie tym więcej dobrych dusz postanowi przekazać niewielką część swoich funduszy na osoby starsze.

Wiem, że szczególnie w tym okresie jesteś bombardowana całą masą promocji, akcji marketingowych i zachęt do zakupu prezentów. Przed Tobą wydatki związane z organizacją rodzinnej Wigilii i świątecznych dni. A tu jeszcze ja namawiam Ciebie na takie wsparcie.

Ale wieżę, że i Twoje serce poruszyła akcja. Tak jak mnie poruszyła już kilka lat temu.

Może w tym roku, zamiast kolejnej paczki czekoladek albo innych słodyczy, wspomożesz swoją kartą kredytową albo przelewem konto Stowarzyszenia.

Na tej stronie wystarczy wybrać kwotę 50 lub 100 zł albo wpisać dowolną wysokość darowizny.

NIE ZWLEKAJ. DOBRO POWRACA.

 

 

.

.

To nie jest wpis sponsorowany. 

Wręcz odwrotnie. Nie dość, że przelałam już niewielką kwotę na konto Stowarzyszenia to jeszcze dochody z reklam Google publikowanych w grudniu na tym blogu planuję przekazać na ww. konto.

.

.