Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Warszawa Wschodnia by Mateusz Gessler | na olbrzymi lunch

W swoich kulinarnych wędrówkach trafiam również do miejsc starszych (niż kilka tygodni czy miesięcy), które dzięki swojej kuchni przyciągają klientów już od lat. Do lokali, które proces docierania się mają już dawno za sobą i dzięki doświadczeniu w prowadzeniu biznesu jakim jest restauracja obsługują klientów na wysokim poziomie. Aż sama się sobie dziwię i zadaję sobie pytanie jak to się stało, że nie było mnie wcześniej w restauracji Warszawa Wschodnia prowadzonej przez Mateusza Gesslera? Dotarłam do niej dopiero pod koniec sierpnia – na lunch.

Warszawa Wschodnia zajmuje jeden z budynków na terenie Soho Factory. Lokal słynie z tego, że jest czynny przez całą dobę a w nocy zjeść można przy stole okalającym kuchnię.
To był idealny dzień na jedzenie w ogródku – w cieniu drzew i rozłożonych parasoli. Upał na kilka dni zelżał, wiał lekki wiatr. Było bardzo przyjemnie.
Nie zdecydowaliśmy się na proponowane przez obsługę dania lunch’owe (podawane są od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 16:00). Zamiast nich wybraliśmy pozycje z głównej karty restauracji – a było w czym wybierać, bo chociaż menu nie jest długie to oferuje kilka zup, dania główne (z przewagą mięsnych) oraz dwa dania z ryb i niestety tylko jedno wegańskie.

 

Jak tylko ją wypatrzyłam musiałam zamówić – zupa rybna a la bouillabaisse (48,00) – za tą cenę dostaniecie wielki żeliwny garnek wypełniony przepyszną zupą pełną kawałków ryby, krewetek i warzyw. Warto zamówić ale jest to porcja bardziej do podziału na dwie osoby niż dla jednej. W garnku znajduje się około trzech talerzy:)

 

Danie wege również mnie do siebie przekonało – risotto ze smardzami (42,00) – kremowe, maślane, z idealnie sprężystym ryżem i sporej wielkości kawałkami grzybów. I tu znowu – danie podano w żeliwnym garnku a porcja spokojnie starczyłaby dla dwóch osób. Pytanie – po co podawać aż tak wielkie porcje? Kto im podoła szczególnie jak chce zamówić np zupę i danie główne.

 

 

Mój towarzysz skusił się na zupę rybną oraz pieczeń cielęcą podaną w sosie ze smardzami (62,00) – kolejny raz na stół wjechał gar, z którego obsługa nakładała kolejne porcje mięsa. Z opisu wrażeń jedzącego wnioskowałam, że danie przygotowane zostało pierwszorzędnie.

 

Warszawa Wschodnia pobudziła moje kubki smakowe tak bardzo, że koniecznie muszę tu wrócić i to jak najszybciej. Tym razem będzie to jednak wizyta z nastawieniem na dzielenie się jedzeniem z osobą mi towarzyszącą – podawane tu porcje są zdecydowanie za duże.
informacje dodatkowe:
dojazd i parkowanie – zaparkować możecie na terenie Soho Factory, przy wjeździe powiedźcie, że jedziecie do restauracji
rezerwacja miejsc – możliwa
płatność – gotówka, karta VISA, Mastercard, American Express
godziny otwarcia:
czynne całą dobę
Warszawa Wschodnia by Mateusz Gessler (Facebook, www) – ul. Mińska 25, Soho Factory, Warszawa Praga Południe
tel: +48 22 870 29 18
mapa dojazdu: